Do góry
Medycyna estetyczna - lekarz czy kosmetolog

Botox Party

Botox Party – chociaż rodzi w sobie wiele kontrowersji to jednak idea i założenia jak najbardziej wpisują się w kanon dzisiejszej medycyny estetycznej i lepszej dostępności zabiegów luksusowych dla wszystkich klientów. Czym jest Botox Party? Czy niesie za sobą korzyści czy kłopoty? Przeczytaj koniecznie….

Botox – dlaczego tak drogo?

Jeszcze do niedawna zabiegi medycyny estetycznej były zarezerwowane tylko dla bogaczy. Było to związane z:

 • wysoką ceną materiałów/ produktów leczniczych,
 • niewielkiej ilości profesjonalistów zajmujących się zabiegami estetycznymi,
 • małą konkurencją produktów do iniekcji,
 • niewielką alternatywą w formie innych zabiegów anti-aging,
 • szybką utratą przydatności od momentu otwarcia danego produktu.

Niewiele kto pamięta, że jeszcze 10 lat temu cena zabiegu z zastosowaniem toksyby botulinowej typu A wahała się pomiędzy 1200-1500 zł za 1 okolicę. Aktualnie zabieg ten można wykonać już za 199 zł.

A wszystkiemu przyczyniły się imprezy typu Botox Party, które nie tylko udostępniły możliwość wykonania zabiegu w bardziej przystępnej cenie, ale również spopularyzowały dbanie o profilaktykę przeciwstarzeniową. Dzieje się tak z jednej prostej przyczyny – Toksyna Botulinowa zaraz po przygotowaniu musi być zużyta w ciągu max 48 h. W przeciwieństwie do wypełniaczy, toksyna botulinowa sprzedawana jest w fiolkach z oznaczoną ilością tzw. jednostek. Fiolka może zawierać 50 lub 100 jednostek. Aby ostrzyknąć jedną okolicę zazwyczaj zużywa się 16-25 jednostek, chociaż są również obszary mniej i bardziej wymagające, podczas których stosuje się np. 2-8 jednostek (jak bródka, czy królicza zmarszczka) lub nawet 100 jednostek (w przypadku leczenia nadpotliwości). Łatwo zatem zorientować się, iż jeżeli tylko 1 pacjent poddaje się zabiegowi – musi jakoby opłacić całą zawartość fiolki, nawet jeżeli zdecydował się ostrzyknąć tylko 1 wybraną partię.

 

Botox Party – na czym polega?

Główną ideą Botox Party jest dzielenie preparatu w sposób sterylny na kilka pacjentów. Preparat pobierany jest z fiolki, sterylnymi, jednorazowymi igłami i strzykawkami, a każda z nich dedykowana może być osobnemu pacjentowi. Dzięki temu koszt 1 fiolki dzielony jest na 2-3 osoby. Wówczas cena zabiegu staje się bardziej przystępna.

Ponadto nie trzeba być geniuszem ekonomii, aby zrozumieć, fakt, iż jeżeli np. lekarz zamawia 10 fiolek toksyny botulinowej to otrzymuje zdecydowanie niższą cenę niż w momencie zamawiania 1 sztuki.

Dlaczego zatem nie stać się konkurencyjnym gabinetem i zaoferować pacjentowi, który posiada wskazania do wykonania zabiegu niższą cenę?

 

Zalety Botox Party

Poza niższą ceną usługi podczas Botox Party osoby spotykające się na „imprezie” mogą swobodnie konwersować na tematy już odbytych zabiegów. Warto jest wymienić się informacjami – jakie inne zabiegi przyniosły spodziewane efekty, a z jakich lepiej nie korzystać. Ponadto w gronie zawsze raźniej. Mając świadomość, że nie tylko Ty korzystasz z tego typu usług czujesz się:

 • swobodniej i bezpieczniej – skoro kilka osób się zdecydowało na zabieg, to znaczy, że osoba, która go wykonuje jest godna polecenia;
 • nie martwisz się co powiedzą inni – często zabiegi medycyny estetycznej są tematem TABU, a osoby poddające się im są uważane za próżne; w takim gronie tak się nie dzieje;
 • masz szerszy dostęp do informacji – tutaj nie ma żadnych pytań, jeżeli masz jakieś obawy i pytania – może inni też tak mają – pytaj śmiało – tutaj nie ma głupich pytań.

Reasumując Botox Party to:

 • przystępna cena zabiegu,
 • poczucie bezpieczeństwa,
 • swobodna atmosfera,
 • szeroki dostęp do informacji.

 

Botox Party, a negatywne opinie

Zła interpretacja każdej sytuacji sprawia, że wielu pacjentów czuje niechęć do pewnych wydarzeń. Wiele negatywnych opinii pojawia się w związku z błędnym zrozumieniem idei takiej imprezy. Najczęściej popełniane błędy to:

 • organizowanie Botox Party w domach, hotelach, miejscach uniemożliwiających zachowanie zasad higieny, nie wyposażonych w podstawowy sprzęt przeciwwstrząsowy, leki i preparaty uzupełniające, wygodne fotele i odpowiednie oświetlenie;
 • ostrzykiwanie na chybił trafił pacjentów bez wcześniejszej konsultacji, wykluczeniu przeciwwskazań i zrozumieniu potrzeb;
 • alkohol – który jest przeciwwskazaniem zarówno do zażywania przed zabiegiem jak i w krótkim terminie po jego wykonaniu;
 • zapraszanie na wydarzenie nieodpowiednich osób, które negują zabiegi z zakresu anti-aging.

Jeżeli spotkanie organizowane jest w miłej przyjaznej atmosferze, lekarz wykonujący zabieg ma możliwość dokładnego skonsultowania pacjenta, jego wola jest świadoma i nie przymuszona to Botox Party może okazać się świetnym wydarzeniem, w którym warto wziąć udział.

[ssbp]