Do góry
depilacja męska

Depilacja męska – depilacja woskiem

Dlaczego włosy rosną nam tam, gdzie tego nie chcemy? Dlaczego nie możemy mieć gładkiego ciała, aby zaraz po ściągnięciu koszuli i spodni nadal czuć się czysto? Dlaczego musimy wstydzić się dywanu na klatce piersiowej na basenie i plaży? Spocone pachy… plecy… Golisz się rano a popołudniu widzisz już czarne, drażniące włoski? Masz tego dość? Chcesz rzucić maszynką do golenia o ścianę? Brawo! Jesteś nowoczesnym człowiekiem. Dojrzałym mężczyzną… a może biznesmenem? Powiemy Ci jedno – właśnie przyszła pora na depilację męską.

Chociaż w niektórych gabinetach kosmetycznych w Poznaniu depilacja mężczyzn stanowi coś dziwnego, to jednak w salonie Bently Beauty na Plewiskach jest to chleb powszedni. Dlaczego? Dlatego, że w naszej opinii mężczyźni też mają prawda do dbania o swoją higienę, wygląd i estetykę. W naszej opinii korzystanie przez mężczyzn z usług gabinetów kosmetycznych jest niezwykle dojrzałe i ukazuje wysoki status społeczny.

 

Dlaczego depilacja męska?

Codzienna depilacja tradycyjną maszynką sprawia, że włosy są silne i mają ostre końce. W kontakcie z odzieżą często drażnią skórę doprowadzając do zapalenia mieszków włosowych i powstawania bolesnych, nieestetycznych krost. Ponadto depilacją maszynką nie wpływa na wydzielanie potu, który w dalszym ciągu jest uporczywy i stanowi znaczny dyskomfort.

Podczas samodzielnej depilacji często nie jesteśmy w stanie dokładnie dosięgnąć miejsc, z których pragniemy usunąć nadmierne owłosienie doprowadzając tym samym do zacięcia skóry, podrażnień, skaleczeń.

Wprowadzenie depilacji męskiej do oferty gabinetu kosmetycznego Bently Beauty w Plewiskach to była tylko formalność. Chcemy pomagać Panom dbać o ich wygląd i satysfakcję. A depilujemy każdy obszar Twojego ciała. Począwszy od dziurek w nosie i uszach, aż po same końce Twoich dużych paluchów u stóp.

 

Depilacja męska to skuteczne usuwanie włosów wraz z cebulkami z obszarów takich jak:

 • brwi (redukujemy tzw. monobrew) zachowując przy tym nadal męskie proporcje brwi i ich łuków
 • pejsy
 • dziurki w nosie
 • małżowiny uszne i wnętrze uszu
 • szyja
 • kark
 • pachy
 • ręce
 • plecy
 • klatka piersiowa/tors
 • brzuch
 • pośladki wraz ze szczeliną
 • okolice intymne – depilacja pełna (pachwiny, moszna, penis)
 • całe nogi.

Depilację męską wykonujemy w naszym gabinecie kosmetycznym w warunkach bardzo higienicznych, ale również zapewniając Ci przy tym wysoki komfort i poczucie dyskrecji. Stosujemy najwyższej jakości woski australijskiego pochodzenia – Lycon – które dzielimy na dwa typu – twardy – Hot Wax i w pasku – Strip Wax. Ich wybór uzależniony jest od depilowanego obszaru.

 

Dlaczego wybraliśmy wosk Lycon do depilacji męskiej?

Przede wszystkim dlatego, że są znacznie skuteczniejsze od innych wosków, efekt jest trwalszy, a bariera naskórkowa zostaje praktycznie nienaruszona. Dodatkowo dyskomfort jest znacznie zredukowany w porównaniu do zastosowania tradycyjnych, tanich wosków miodowych.

Bezpośrednio po zabiegu Twoja skóra jest gładka i przyjemna w dotyku bez pozostawiania lepkich śladów.

Być może depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, aczkolwiek wykonywana regularnie znacznie osłabia cebulki włosowe i doprowadza do przerzedzenia owłosienia. Każdy kolejny zabieg jest zdecydowanie mniej bolesny, a odrastające włosy przestają być uporczywe, twarde, drażniące.

 

Jak często wykonuje się depilację męską?

Odpowiedź jest prosta – w zależności od twoich potrzeb. Jeżeli cały czas chcesz czuć się komfortowo, czysto i schludnie – wówczas zapraszamy Cię na zabieg co 3 tygodnie. Jeżeli kilku milimetrowe włoski nie stanowią dla Ciebie problemu to zapraszamy Cię co 5-6 tygodni.

Chcesz sprawdzić czy depilacja woskiem jest bolesna? Umów się z naszą specjalistką na depilację mniejszego obszaru w okolicy, którą chcesz w pełni wydepilować. Podczas wizyty zaaplikuje wosk na małym obszarze i usunie z niego włosy. Dzięki temu przekonasz się jak pracujemy, jak wygląda zabieg, oraz czy jest bolesny. Taka wizyta jest całkowicie bezpłatna – zatem nic nie tracisz.

 

Jak wygląda zabieg depilacji męskiej?

Można by rzec, że podobnie jak kobiecej. Z tą różnicą, że dla owłosienia męskiego stosuje się inny wosk, który dokładnie usuwa twarde owłosienie, zapobiega jednocześnie podrażnieniom.

Każdą depilację rozpoczynamy od oczyszczenia i dezynfekcji obszaru, z którego chcemy usunąć włosy. W zależności czy depilujemy mniejsze partie i okolice intymne, czy duże powierzchnie – kosmetyczka nałoży specjalny preparat zabezpieczający naskórek przed podrażnieniami. Na odpowiedni fragment ciała zostanie zaaplikowany wosk – za pomocą specjalnej, jednorazowej szpatułki lub sztyftu z rolką. Odczujesz przyjemne ciepło. Następnie wosk zostaje usunięty ze skóry dynamicznym ruchem, który zmniejsza uczucie dyskomfortu. Po zabiegu na skórę nanosi się preparat łagodzący. Wówczas depilacja męska jest zakończona.

 

Jak pielęgnować skórę po depilacji męskiej z tendencją do wrastania włosów?

Dbając maksymalnie o zadowolenie i komfort naszych pacjentów zalecamy do pielęgnacji domowej kosmetyki marki LYCON, które:

 • łagodzą ewentualne stany zapalne skóry, zapalenie mieszków włosowych
 • zapobiegają ponownemu wrastaniu włosów
 • zmiękczają naskórek, sprawiając, że skóra jest przyjemna w dotyku

przeczytaj więcej o kosmetykach ->

 

Czy mogę na zabieg depilacji przyjść z osobą towarzyszącą?

Depilacja męska jak każdy inny zabieg jest w naszej opinii sprawą bardzo intymną. Szanując prywatność naszych pacjentów preferujemy aby zabieg odbywał się indywidualnie. Rozumiemy jednakże, że przy zabiegu mogą chcieć Państwo, aby towarzyszyła Wam żona, narzeczona, bliska koleżanka lub kolega. Nie stanowi to dla Nas problemu. Poprosimy tylko o podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na uczestnictwo danej osoby podczas wykonywania u Państwa zabiegu.

[ssbp]