Do góry

Depilacja okolic intymnych – brazyliana, hollywood a może french?

Usuwanie niechcianego owłosienia z rozmaitych partii ciała jest aktualnie nie tylko trendem, ale również sposobem na zachowanie higieny i dobrego samopoczucia. Pomimo, że jeszcze do niedawna okolice intymne były tematem TABU to jednak od wielu lat coraz głośniej mówi się o:

  • ich pielęgnacji (chociażby reklamując środki do higieny intymnej);
  • ochronie (coraz większy asortyment probiotyków, preparatów zapobiegających infekcjom);
  • estetyce (promując zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej)…..

  • urazach i dysfunkcjach (problem nietrzymania moczu, wypadanie macicy, rozciągnięcie skóry i błon po urodzeniu dziecka).

 

Nic w tym dziwnego, że chęć dbania o higienę i estetykę okolic intymnych stała się w dzisiejszych czasach niezwykle popularna.

 

W gabinecie kosmetycznym Bently Beauty usuwanie owłosienia z okolic intymnych jest praktycznie codziennością. Coraz większa rzesza klientek początkowo nieśmiale pyta nasze kosmetyczki o ten zabieg, a po spróbowaniu – stają się wiernymi fankami depilacji brazylijskiej.

Moda na usuwanie owłosienia z linii bikini praktykowane jest wśród kosmetyczek od wielu lat. Jednakże dopiero od kilkunastu lat zapadł w Polsce trend na stylizowanie owłosienia okolic intymnych.

Najpopularniejsze typy depilacji okolic intymnych stanowią:

Depilacja Klasyczna – polegająca na usuwaniu owłosienia z pachwin i podbrzusza. Czyli praktycznie wszystkie włoski które wystają po założeniu majtek w typie figi.

Depilacja Francuska – jest odrobinę bardziej głęboka, aczkolwiek owłosienie pozostaje w niewielkim stopniu na wzgórku łonowym (w formie paska) oraz na wargach sromowych.

Depilacja Brazylijska – jest depilacją bardzo głęboką. Na wzgórku łonowym pozostaje jedynie cienki paseczek. Depilowane są wargi, a także odbyt i środek pośladka.

Depilacja Hollywoodzka – jest depilacją całkowitą Owłosienie usuwane jest z całego obszaru bikini wraz z odbytem i wewnętrzną częścią pośladków.

Depilując okolice intymne można poza pozostawieniem paska z niewydepilowanych włosów wytworzyć również rozmaite fryzury przybierające rozmaite kształty.

Depilacja okolic intymnych – typy i rodzaje

Depilacja okolic intymnych - typy

Depilacja okolic intymnych – typy

 

W gabinecie kosmetycznym Bently Beauty depilacja okolic intymnych odbywa się zarówno u Pań jak i u Panów. Stosujemy najwyższej jakości preparaty jak i woski, dedykowane do stosowania w miejscach wrażliwych. Wykorzystując nasze wieloletnie doświadczenie wybraliśmy woski marki LYCON. Dzięki nim depilacja jest zdecydowanie bardziej komfortowa niż podczas stosowania tradycyjnych, tanich wosków miodowych i pasków, a także zapobiega urywaniu się włosów, wrastaniu, i oparzeniom.

[ssbp]
X