Do góry
Dress Code - idealne paznokcie dal business woman

Dress code – czyli idealne paznokcie businesswoman

Pragniesz osiągać sukcesy zawodowe i dbasz o najmniejsze szczegóły, ale Twój pracodawca, przełożony, kontrahent nadal nie traktuje Cię poważnie? Czy poza wiedzą zadbałaś także o swój wizerunek? Tak – to jak wyglądasz jest bardzo ważne! A jeżeli uważasz, że Twoje paznokcie nie budują Twojego statusu – to jesteś w błędzie. Przeczytaj koniecznie jak powinny wyglądać Twoje dłonie i paznokcie, a będzie to kolejny stopień w górę w Twojej karierze.

Paznokcie – ważny element dress code o którym nie wiedziałaś

Dress code jest zbiorem powszechnie przyjętych zasad i norm stosowanych głównie w polityce, instytucjach państwowych, dworach królewskich oraz wszelkich instytucjach najwyższego zaufania publicznego. Bez względu czy pracujesz w banku, firmie ubezpieczeniowej, urzędzie czy służbie mundurowej Twój nienaganny wygląd stanowi wizytówkę miejsca, które reprezentujesz.

Jesteś businesswoman, właśnie rozwijasz swoją firmę, prowadzisz wiele spotkań, negocjujesz warunki umów. Tak – Ty również powinnaś zadbać o swój profesjonalny wygląd. Paznokcie wydają Ci się błahostką? Uwierz, że pierwsze wrażenie i to jak postrzegają Cię Twoi rozmówcy jest niezwykle ważne, może stanowić o Twoim sukcesie bądź porażce. Dlaczego dłonie i paznokcie są tak ważne? Ponieważ są Twoją najbardziej zewnętrzną wizytówką. Oczywiście dress code to nie tylko paznokcie. To przede wszystkim Twój strój, makijaż, biżuteria, fryzura, postawa. Jednakże to stan Twoich dłoni i paznokci świadczy o Twoim charakterze i powadze.

Co mówią o Nas nasze paznokcie w opinii innych?

Jeżeli do tej pory nie zdawałaś sobie sprawy jak postrzegają Cię inne osoby poprzez stan Twoich paznokci koniecznie przeczytaj nasze uwagi.

1) Neonowe paznokcie, krzykliwe, nienaturalne kolory

Niezwykle przyciągają uwagę do dłoni. Twój rozmówca zamiast skupiać się na rozmowie i Twoich kompetencjach skupia się na paznokciach i ruchach dłoni podczas gestykulacji. W jego opinii wcale nie jesteś modna. Skoro musisz przyciągać uwagę krzykliwym kolorem to znaczy, że nie ma nic interesującego w Tobie samej. Twój rozmówca na pewno zapamięta kolor Twoich paznokci. Ale przecież nie o to chodzi.

 

2) Paznokcie bardzo długie albo zbyt krótkie

Zbyt długie paznokcie mogą w świadomości Twojego rozmówcy wywoływać wrażenie, że przywiązujesz do nich nadmiar uwagi. Czas poświęcany na ich pielęgnację uznawany jest za próżność. Dla niektórych zbyt długie paznokcie są niesmaczne i wulgarne. Dlatego wiele osób określa je mianem szponów. Zbyt krótkie paznokcie natomiast (zwłaszcza przy szerokiej płytce paznokciowej) mogą być oznaką zaniedbania, braku profesjonalizmu. Jeżeli nie potrafisz zadbać nawet o własne paznokcie to jak zadbasz o wypełnienie swoich postulatów? Dopilnowanie kontraktów? Czy powodzenie założonego projektu?

 

3) Paznokcie w kształcie szpica, sztyletu, łopaty

Paznokcie w formie szpica czy sztyletu są niezwykle efektowne i seksowne. Dress code raczej wzbrania się nadmiernym emanowaniem kobiecością. Naturalny i schludny wygląd płytki paznokcia jest niezwykle ważny. Nie rozprasza Twojego rozmówcy. Zbyt szeroko zakończone paznokcie w formie łopaty są niezwykle nieestetyczne i nieprofesjonalne.

 

4) Paznokcie zdobione

Ozdabianie paznokcie np. cyrkoniami w niektórych instytucjach może być uznawana za przejaw próżności i afiszowanie się bogactwem. Dress code stawia na minimalizm. To nasze kompetencje mają być na pierwszym planie, a nie błyskotki. Podobnie jest w przypadku paznokci malowanych w różne wzory, kwiatki, stemple czy symbole. Każde zdobienie może być odbierane przez Twojego rozmówcę jako nadmiar czasu spożytkowanego na upiększanie zamiast rozwój osobisty.

 

5) Całkowicie zaniedbane paznokcie

Nie zawsze całkowity minimalizm popłaca, zwłaszcza jeżeli Twoje dłonie, paznokcie i skórki nie są w idealnym stanie. Każda businesswoman powinna być profesjonalna w każdym calu. Jeżeli Twoje paznokcie mają nierówno opiłowany kształt, posiadają podłużne bądź poprzeczne prążki, zbielenia płytki, skórki są pozaciągne i nachodzą na płytkę paznokcia to Twój rozmówca może odnieść następujące wrażenie:

„Nie potrafisz zadbać o swoje paznokcie – to znaczy nie potrafisz właściwie zarządzać własnym czasem.” Podobne odczucie mogą wywołać paznokcie z odpryskami, czy też dużym odrostem.

Zapewne cała powyższa treść trochę Tobą wstrząsnęła. Ale tak właśnie postrzegają Cię Twoi rozmówcy. Chcesz wyglądać profesjonalnie? Chcesz aby Twoi rozmówcy traktowali Cię poważnie? Koniecznie przeczytaj nasze wytyczne, a unikniesz gaf!

 

Jakie paznokcie powinna nosić Pani Prezes?

Dress code rygorystycznie określa kolory, które mogą być stosowane u osób, które pragną wyglądać profesjonalnie. Nie określają jednak innych norm o których wyznaczenie pokusiliśmy się w poniższym opisie.

 

1. Kolor paznokci

  • kolory cieliste, bladoróżowe przypominające kolor naturalnej płytki paznokcia
  • kolor czerwony w tonacji wiśni bądź w sezonie jesiennym borda lub wina
  • tzw. stylizacja francuska.
  • naturalne, pomalowane bezbarwnym lakierem.

Kolor paznokci powinien być błyszczący. Unikamy efektu paznokci lustrzanych, satynowych i matowych.

 

2. Odpowiednia długość

Idealna długość paznokcia to maksymalnie 2 mm poza opuszką palca. Wyjątek mogą stanowić paznokcie o zbyt krótkiej płytce, szerokich i krótkich palcach. Wówczas dopuszcza się delikatne wydłużenie płytki paznokciowej o kolejne mm.

 

3. Kształt paznokci

Kształt wolnego brzegu paznokcia powinien odzwierciedlać kształt tylnego wału okołopaznokciowego. Wyjątek stanowią paznokcie o krótkiej płytce, wówczas istnieje możliwość nadania kształtu migdału w celu optycznego wydłużenia paznokci i wyszczuplenia palców.

 

4. Estetycznie odepchnięte skórki.

Skórki zawsze powinny być idealnie wycięte i niewidoczne na płytce paznokciowej.

 

5. Odrost nigdy nie powinien przekroczyć 2 mm.

Mamy nadzieję, że powyższe wytyczne okażą się niezwykle praktyczne nie tylko dla stylistek paznokci, ale również dla kobiet, które pragną wyglądać schludnie i profesjonalnie. Stosując się do powyższych zasad mamy gwarancję, iż nasz rozmówca uzna Nas za osoby kompetentne, nieskazitelnie czyste, potrafiące perfekcyjnie zarządzać własnym czasem. Z kobietę z zadbanymi paznokciami z przyjemnością zatrudni każdy właściciel dużej firmy, gdyż taka wizytówka to zaszczyt.

 

Na koniec Szanowne Panie życzę Wam powodzenia w spełnianiu założonych celów.

[ssbp]
X