Do góry
mezoterapia

Mezoterapia mikroigłowa – jak wygląda zabieg?

Korzystanie za zabiegów przeciwstarzeniowych, upiększających i rewitalizujących skórę jest aktualnie nie tylko modne, ale i niezbędne w celu zachowania naturalnego piękna. Podobnie jak w medycynie – lepiej zapobiegać niż leczyć, tak w kosmetologii estetycznej to właśnie na prawidłową pielęgnację stawia się największy nacisk. Mezoterapia jest aktualnie jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów anti-aging. Jak wygląda zabieg? Przeczytaj za nim się zdecydujesz.

Prawdopodobieństwo powstawania siniaków po zabiegowych dla wielu osób pracujących zawodowo spowodowało, iż przez wiele lat odwlekali swoją pierwszą mezoterapię. Wykorzystanie w kosmetologii estetycznej rollerów i penów do wykonywania mikronakłuć pozwoliło na dobre wykluczyć dyskomfort jak i prawdopodobieństwo powstania siniaków.

 

Jak aktualnie wygląda zabieg mezoterapii mikroigłowej?

 

Zapewne w każdym gabinecie wygląda to inaczej.

W Bently Beauty pracujemy w następujący sposób:

 

1. Odpowiednia kwalifikacja do zabiegu

Aby dobrze dopasować zabieg do potrzeb klienta najważniejsze jest ich poznanie i odpowiednie dopasowanie procedury. Mezoterapia mikroigłowa jest świetnym rozwiązaniem jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, redukcja drobnych blizn, wyrównanie tekstury skóry i jej kolorytu. Nigdy nie zastąpi jednak inwazyjnych zabiegów jako botoks, implantacja nici, lifting chirurgiczny czy przeszczep tłuszczu. Jeżeli osoba decydując się na zabieg oczekuje tak spektakluarnych efektów – wówczas zaleca się mezoterapię jako uzupełnienie terapii chirurgii plastycznej.

 

2. Wykluczenie przeciwwskazań – wywiad

Przed każdym zabiegiem estetycznym ważne jest, by wykluczyć przeciwwskazania. To dlatego zazwyczaj bezpośrednio przed procedurą pacjent otrzymuje do wypełnienia dokumenty z zapytaniami dotyczącymi stanu zdrowia, przyjmowanymi lekami, wcześniejszymi zabiegami estetycznymi. Ważne jest aby wypełniając kwestionariusz i podpisując zgodę na zabieg dokładnie zapoznać się z jego treścią. Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości co do mojego stanu zdrowia – lepiej odwlec zabieg w czasie.

 

3. Demakijaż i ocena skóry

Zdarza się, że zabiegi z zakresu kosmetologii estetycznej wykonujemy z drodze po pracy do domu. Dlatego makijaż często towarzyszy wielu kobietom podczas wizyt. Aby zabieg mógł być przeprowadzony bezpiecznie osoba wykonująca mezoterapię wykona demakijaż, zdezynfekuje skórę i oceni jej stan. Skóra, która posiada aktywne stany zapalne, jest skaleczona, ma oznaki opryszki -nie może być poddana zabiegowi. Również jeżeli aktualnie chorujesz i przyjmujesz antybiotyki – lepiej odwlec zabieg w czasie. Zdrowie jest w końcu najważniejsze.

 

4. Mikrodermabrazja diamentowa

Delikatne złuszczenie naskórka przed zabiegiem mezoterapii mikroigłowej związane jest z aplikacją koktajlu bezpośrednio na powierzchnię skóry. Pomimo, że większość staramy się tłoczyć poprzez wytworzone mikrokanaliki skóry to jednak część preparatu nadal pozostaje na jej powierzchni. Mikrodermabrazja diamentowa sprawia, że nawet powierzchownie podany koktajl wchłania się głębiej.

 

5. Dokładna dezynfekcja

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych mezoterapii mikroigłowej jest zaniedbanie zasad aseptyki i tym samym doprowadzenie do zainfekowania skóry. W gabinecie Bently Beauty stosujemy rękawiczki jednorazowe, dokładnie dezynfekujemy skórę przed zabiegiem, zabezpieczamy przed zabrudzeniami z włosów, stosujemy jednorazowe – sterylne kartridże z igłami i sterylnie zapakowane koktajle właśnie po to by uniknąć doprowadzenia do jakiejkolwiek infekcji. Tylko wówczas zabieg jest wykonany zgodnie z ogólnie przyjętymi procedurami.

 

6. Aplikacja koktajlu z jednoczesna pracą pen’em

Koktajl podawany jest ze strzykawki bezpośrednio na skórę, a następnie przykładany jest pen wraz z kartridżem. Podczas zabiegu pacjent odczuwa lekki dyskomfort, opisywany jako pieczenie, szczypanie. Osoba wykonująca zabieg przesuwa urządzenie wzdłuż i w poprzek skóry dokonując wielu mikronakłuć, wprowadzając tym samym koktajl na porządaną głębokość skóry. Zaletą stosowania m.pen’a podczas zabiegu jest możliwość regulowania długości igiełek od 0,25 do 2,5 mm dostosowując ją do obszaru, grubości naskórka i stanu skóry.

 

7. Dezynfekcja

Bezpośrednio po zabiegu również dezynfekujemy skórę oczyszczając ją jednocześnie z pozostałości koktajlu.

 

8. Aplikacja preparatów pozabiegowych

Po zabiegu stosowane są specjalne dermokosmetyki, które łagodzą skórę, zapobiegają powstawaniu infekcji, a także zawierają filtry UV. Niezwykle ważnym jest aby tego dnia nie nakładać makijażu, zrezygnować z sauny, solarium i przebywania w miejscach publicznych.

Mamy nadzieję, iż powyższy artykuł rozwiał Państwa pytania dotyczące zabiegu mezoterapii mikroigłowej z zastosowaniem urządzenia m.pen.

Gabinet Bently Beauty – Poznań/Plewiska zaprasza na zabiegi wykonywane przez magistra kosmetologii.

Recepcja: +48 697 750 769

[ssbp]
X