Do góry
mikrodermabrazja-diamentowa-peeling-kawitacyjny-oczyszczanie-manualne

Mikrodermabrazja, oczyszczanie twarzy a może peeling kawitacyjny?

Czy czujesz, że Twoja skóra na twarzy jest często zanieczyszczona? Pozamykane pory, bolesne krosty, stany zapalne to problem zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Nieestetyczny wygląd często sprawia, że  nie chcemy patrzeć w lustro. Jak temu zaradzić? Poznaj nasze sprawdzone metody.

Problem z niedoskonałościami skórnymi zrywa sen z oczu nie jednej kobiecie i mężczyźnie. Czasami są one spowodowane:

  • zmianami hormonalnymi,
  • alergiami pokarmowymi,
  • nadmiernym stresem,
  • nieodpowiednią dietą,
  • genami,
  • obniżoną odpornością, wewnętrznymi infekcjami,
  • przyjmowanymi lekami,
  • przesuszaniem skóry poprzez nadużywanie solarium,
  • podrażnieniami wywołanymi podczas golenia,
  • a czasem nieprawidłowo dobranymi kosmetykami, bądź (częściej w przypadku mężczyzn) zupełnym brakiem ich stosowania.

Nie wszystkie nawyki jesteśmy w stanie zmienić. Jednak każdemu z nas od czasu do czasu przyda się porządne i konkretne oczyszczenie skóry wraz z usunięciem nadmiaru zrogowaciałego naskórka, zalegającego w porach sebum. Niestety nie ze wszystkim jesteśmy w stanie poradzić sobie sami. Na pomoc przychodzą zatem gabinety kosmetyczne i specjalne urządzenia wspomagające nieinwazyjne oczyszczanie skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Jest rodzajem mechanicznego złuszczania naskórka. Dzięki specjalnej głowicy z pyłem diamentowym i odpowiednim systemem zasysania dokonywane jest usuwanie złogów zanieczyszczeń i martwego naskórka. W zależności od gradiacji wybranej głowicy i mocy zasysania możemy zabieg wykonać zarówno w procedurach łagodnych (przeznaczonych dla cer wrażliwych) bądź intensywnych (np. dla cer zmęczonych nadmiernym opalaniem).

Dzięki wykonaniu zabiegu mikrodermabrazji diamentowej skóra staje się gładsza i delikatniejsza w dotyku, a każdy aplikowany na nią kosmetyk dostaje się w głębsze warstwy skóry niż uprzednio. Dodatkowo podczas zasysania skóry dokonywany jest mikrodrenaż limfatyczny oraz poprawa dotlenowania skóry.

 

Oczyszczanie manualne

Jest najstarszą i najskuteczniejszą metodą radzenia sobie z niedoskonałościami skóry, polegającą na ewakuowaniu zawartości zapchanych porów na zewnątrz skóry. Oczyszczanie manualne popularnie określane jest jako wyciskanie pryszczy. Od tradycyjnych domowych sposobów różni się jednak techniką wykonania, dzięki którym naskórek nie zostaje przecięty przez ostre paznokcie, a ewakuowana treść nie cofa się wgłąb skóry. Niezwykle ważnym zabiegiem przy oczyszczaniu manualnym jest odpowiednie spulchnienie skóry, otwarcie zatkanych porów i dokładna dezynfekcja po zabiegu

 

Peeling kawitacyjny

Jest zabiegiem polegającym na ewakuacji drobnych zanieczyszczeń skórnych przy użyciu fali ultradźwiękowej. Podczas zabiegu do otwartych porów wpływa woda, która pod wpływem drgań wywołanych przez łopatkę urządzenia rozprasza sebum i wytrząsa z wnętrza porów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i stanowi świetne uzupełnienie zarówno mikrodermabrazji diamentowej jak i tradycyjnego oczyszczania manualnego.

[ssbp]