Do góry
sunekos

Sunekos

Lubimy podążać za nowinkami ze świata beauty. Dlatego od niedawna wprowadziliśmy do naszego gabinetu nowy produkt – Sunekos – stymulator tkankowy. Dzięki niemu, możemy jeszcze lepiej dopasowywać procedury zabiegowe do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Czym jest Sunekos, jak działa, jakie są wskazania? Zapraszamy do lektury.

Wraz z mijającym czasem nasza skóra traci swój blask, gęstość i napięcie. Wpierw pojawiają się drobne zmarszczki mimiczne, później statyczne, aż w końcu skóra zaczyna nieestetycznie obwisać tworząc „chomiczki” czy też powiększając zmarszczki w bruzdach nosowo-wargowych. Do tej pory większość niezwykle popularne były zabiegi z zastosowaniem botoksu i wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, które dawały szybkie i zadowalające efekty, aczkolwiek sztuczne i krótkotrwałe. W poszukiwaniach idealnej metody pozwalającej cofnąć czas naszej skóry zwrócono uwagę na to, jak ważna w procesie odmładzania jest stymulacja kolagenu. Wprowadzenie do estetyki twarzy zabiegów takich jak: mezoterapia mikroigłowa (dawała początkowo zadowalający efekt, aczkolwiek bardzo powierzchowny) oraz laser frakcyjny (obarczony bólem, długim okresem rekonwalescencji i możliwymi powikłaniami).

Poszukiwania nowych, mniej inwazyjnych metod głębokiej stymulacji fibroblastów przykuły substancje nazywane aktualnie stymulatorami tkankowymi. Początkowo, były to preparaty tzw. twarde jak np. Radiesse (hydroksyapatyt wapnia) czy Sculptra (kwas L-polomlekowy). Produkty te stanowiły świetną alternatywę dla wypełniaczy, a także dawały lepszy efekt ujędrniający. Niestety ze względu na możliwość wystąpienia powikłań pozabiegowych takich jak np. ziarniniaki, ich wykorzystanie było bezpieczne tylko w rękach chirurgów. Dopiero pojawienia się lekkich stymulatorów tkankowych w formie koktajli umożliwiło kosmetologom współpracę z plastykami poprzez odpowiednie przygotowanie skóry do zdecydowanie bardziej inwazyjnych metod odmładzających.

W związku z tym, że staramy się zawsze nadążać za najnowszymi trendami, dbając jednocześnie o Państwa bezpieczeństwo, dość bacznie przyglądaliśmy się preparatowi o nazwie SUNEKOS. Nie ukrywamy, skradł nasze serca.

Czym jest SUNEKOS? 

Jest to wysoce nasycony koktajl składający się z zestawu ważnych dla skóry aminokwasów i kwasu hialuronowego. Dzięki temu połączeniu, Państwa skóra otrzymuje niezbędne elementy budulcowe, a także zdecydowanie poprawia się jej poziom nawilżenia.

Dzięki opatentowanej formule 6-ciu aminokwasów preparat ten pozwala na:

 • regenerację fibroblastów, pozwalając tym samą na ich efektywniejszą pracę,
 • pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu, 

W efekcie skóra staje się na nowo jędrna i sprężysta, zmarszczki ulegają wypłyceniu.

Czy Sunekos jest wypełniaczem?

Chociaż Sunekos zawiera kwas hialuronowy, który jest obecny w większości wypełniaczy to jednak różni się tym, że nie wypełnia on fizycznie skóry, ale stymuluje komórki do odnowy. Ponadto kwas hialuronowy zawarty w preparacie nie jest sieciowany, nie utrzymuje się w skórze w formie grudek. Dzięki temu otrzymują Państwo zdecydowanie bardziej naturalny efekt, bez uczucia wypełnienia i ciężkości twarzy. Składniki preparatu komunikują się ze skórą na poziomie międzykomórkowym. Dzieje się tak dzięki dodanym aminokwasom, które są niezbędne do utrzymania zdrowej, młodzieńczej skóry.

Jak skuteczny jest Sunekos?

W badaniach klinicznych przedstawianych przez producenta wyniki wykazały, że już po 10 dniach od pierwszej sesji zabiegowej preparatem Sunekos następuje znaczna poprawa nawilżenia skóry i nawilżenia powierzchniowego, które utrzymuje się nawet 6 miesięcy.

Wskazania : 

 • głębokie i powierzchowne odwodnienie skóry,
 • pierwsze oznaki starzenia się skóry,
 • zaawansowane starzenie się skóry wraz z głębokimi zmarszczkami,
 • widoczna utrata jędrności i napięcia skóry,
 • cienie pod oczami,
 • blizny potrądzikowe.

Efekty: 

 • poprawa napięcia,
 • przywrócenie młodzieńczego owalu twarzy,
 • zwiększenie gęstości i jędrności,
 • polepszenie wyglądu nawet głębokich zmarszczek,
 • zwiększenie poziomu nawilżenia skóry.

Jakie preparaty mamy do wyboru?

Sunekos to preparat występujący w 2 formułach: 

 • 200 (odpowiedni dla mniej widocznych zmarszczek) 
 • 1200 (dla bardziej zaawansowanych widocznych oznak starzenia). 

Preparaty te mogą być również używane w połączeniu, aby zapewnić doskonałe rezultaty już podczas pierwszego zabiegu. W celu osiągnięcia najlepszego rezultatu zabiegi wykonuje się w 4-ch sesjach pomiędzy którymi należy zachować 10-14 dniowy odstęp. Preparat podaje się za pomocą iniekcji w kilku strategicznych punktach. 

Należy pamiętać, że stymulatory tkankowe to preparaty wymagające dobrej odpowiedzi komórkowej. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć subtelne efekty poprawy nawilżenia i napięcia skóry. Jednakże o pełnym spektrum działania możemy mówić tylko w momencie wykonania pełnego cyklu 4-ch zabiegów. Aby utrzymać efekt, terapię należy powtarzać raz na pół roku. Oczywiście prowadzenie zdrowego trybu życia i prawidłowa pielęgnacja skórę w domu skutecznie wspomaga wydłużenie efektu zabiegu. 

Jeżeli zabieg z zastosowaniem preparatu SUNEKOS wzbudził Państwa zainteresowanie, zapraszamy do konsultacji podczas której poznamy Państwa oczekiwania i przestawimy indywidualny cykl zabiegowy.

Warto przeczytać:

Stymulatory tkankowe – przeciwwskazania

[ssbp]