Do góry
pierwsza-depilacja-bikini

Twoja pierwsza depilacja brazylijska? Przeczytaj koniecznie!

Czy od dłuższego czasu myślisz o depilacji brazylijskiej? Przeczytałaś o sposobach, typach, metodach i stwierdziłaś – TAK – muszę to zrobić! Specjalnie dla Ciebie stworzyliśmy krótki artykuł dotyczący tego, jak powinnaś przygotować się do zabiegu, a także czego powinnaś oczekiwać. Gotowa? Zapraszamy

Jeżeli zdecydowałaś się na depilację brazylijską napewno powinnaś odpowiednio się do tego przygotować.

Depilacja brazylijska – jak długie włosy trzeba zapuścić?

Idealna długość włosów przy pierwszej depilacji brazylijskiej powinna wynosić ok 0,8-1 cm. W przypadku krótszych włosków depilacja może okazać się mniej skuteczna, ponieważ włosy po żyletce mają zazwyczaj bardzo silne cebulki. Jeżeli z kolei Twoje włosy są zbyt długie zabieg może stanowić znaczny dyskomfort.

Co zrobić w przypadku zbyt krótkich włosków?

  • poczekać aż włosy urosną,
  • wykonać pierwszą depilację, podczas której zostanie usunięta zdecydowanie większa ilość włosków i po 2 tygodniach ponowić zabieg. W przypadku tej opcji przy drugim zabiegu otrzymujesz 50% rabatu.

 

Co zrobić w przypadku włosów zbyt długich?

  • można podciąć je nożyczkami (uwaga – należy robić to ostrożnie),
  • można poprosić o pomoc osobę wykonującą zabieg – jednakże poinformuj o tym wcześniej gabinet, aby kosmetyczka miała dla Ciebie więcej czasu.

 

Depilacja brazylijska, a problem wrastających włosów

Jeżeli masz problem z wrastającymi włoskami na linii bikini
Na 1 dzień przed planowaną wizytą w gabinecie kosmetycznym wykonaj dokładnie peeling całej, depilowanej powierzchni. Wówczas zdecydowanie polepszysz skuteczność zabiegu, a także zapobiegniesz wrastaniu włosków w przyszłości.

 

Depilacja brazylijska, a alergie?

Obawiasz się uczulenia na wosk?
Jeżeli masz tendencje do alergii warto przed pierwszą prawdziwą depilacją brazylijską umówić się na zabieg próbny. Podczas niego kosmetyczka dokona depilacji na niewielkim obszarze pachwiny. Dzięki temu, możesz nie tylko przekonać się, że woski na których pracujemy są wyjątkowe i nie uczulają, ale także przekonasz się, że depilacja mi musi być tak bolesna jak sobie to wyobrażałaś wcześniej.

 

Jeżeli krępujesz się pierwszej depilacji brazylijskiej?

Musisz wiedzieć, że dla Nas depilacja brazylijska to codzienność i do okolic intymnych podchodzimy równie profesjonalnie jak Twój lekarz – ginekolog. Rozumiemy jednak, że taka sytuacja, zwłaszcza podczas pierwszej wizyty może być dla Ciebie krępująca. Dlatego przed zabiegiem otrzymasz od nas jednorazową bieliznę. Mamy spore doświadczenie w depilacji, dlatego, jeżeli sobie życzysz, cała depilacja może być wykonana przy zastosowaniu majtek jednorazowych, a kosmetyczka wykonująca zabieg będzie odsuwała je i depilowała linie bikini fragmentami.

 

Dobre naciągnięcie skóry = mniejszy dyskomfort

Podczas zabiegu depilacji brazylijskiej możesz zostać poproszona przez kosmetyczkę o pomoc. Będzie ona polegała na naciąganiu skóry. Dzięki dobrze napiętej skórze:

  • aplikacja wosku jest przyjemniejsza,
  • usuwanie włosków z cebulkami skuteczniejsze,
  • zapobiega to powstawaniu zasinień.

Decydując się na pierwszą depilację brazylijską musisz być świadoma, że włosy na początku są twarde. Pierwsza depilacja stanowić dyskomfort, jednakże każdy kolejny zabieg będzie dla Ciebie łagodniejszy.

 

[ssbp]
X