Do góry
blizny potrądzikowe

Projekt: Ocena skuteczności mikronakłuwania skóry w leczeniu blizn potrądzikowych

W związku z prężnym rozwojem naszego gabinetu i obserwacją potrzeb wśród wielu pacjentów stworzyliśmy specjalny projekt związany z leczeniem blizn potrądzikowych w obrębie skóry twarzy. Poszukujemy osoby chętne do wzięcia udziału w powyższym badaniu, które będą mogły skorzystać z serii zabiegów mezoterapii mikroigłowej w naszym gabinecie.

Projekt:

Ocena skuteczności mikronakłuwania skóry w leczeniu blizn potrądzikowych przy zastosowaniu urządzenia m.pen

Wstęp:

Zabiegi mikronakłuwania skóry w celu poprawy wyglądu blizn potrądzikowych są stosowane od wielu lat w medycynie. W 1995 Orentreich & Orentreich opisali efekty zabiegów podcinania blizn i zastosowania igieł w leczeniu blizn i zmarszczek. Dwa lata później (1997 roku) Camirand A & Doucet J. wykorzystali pistolet do tatuażu (bez zastosowania pigmentów) w celu dermabrazji powierzchni blizn potrądzikowych. Uzyskując zadowalające efekty terapii zainspirowali naukowców do dalszych prac badawczych. W 2006 roku w Amerykańskiej Klinice Oral & Maxilloficial Surgery dr Fernandes opublikował zadowalające efekty w redukcji blizn, wyrównaniu tekstury skóry za pomocą mikronakłuć. W 2008 roku na łamach czasopisma Plast Reconsturtion Surgery ukazała się zbiorowa publikacja: Przeznaskórkowa stymulacja kolagenu alternatywą w leczeniu blizn, zmarszczek i wiotkości skóry. („Percutaneous collagen induction therapy: an alternative treatment for scars, wrinkles, and skin laxity.”). Do badania użyto wówczas popularnego dzisiaj Roll-Cita’a. Pacjenci biorący udział w ówczesnym badaniu ocenili poprawę wyglądu blizn na poziomie 60-80%. Mezoterapia mikroigłowa przy zastosowaniu pen’a ma dodatkowe zalety w związku z mniejszą dewastacją naskórkową. Zabieg nie pozostawia po zabieg żadnych zasinień i nie wyłącza z życia zawodowego. Zachęceni wcześniejszymi badaniami naukowymi stworzyliśmy specjalny projekt dla osób borykających się z trądzikiem.

Nasz projekt badawczy polega na ocenie skuteczności zabiegu mezoterapii mikroigłowej z wykorzystaniem urządzenia m.pen oraz koktajlem substancji aktywnych w poprawie wyglądu blizn potrądzikowych.

Kandydaci do udziału w badaniu muszą spełniać następujące kryteria:

  • wiek: powyżej 18 roku życia
  • posiadać blizny potrądzikowe na twarzy,
  • nie posiadać przeciwwskazań do zabiegu (koniecznie przeczytaj: https://bently.com.pl/zabiegi/twarz/mezoterapia-mikroiglowa/)
  • nie stosować retinoidów – zarówno doustnie jak i na skórę twarzy przez cały okres badania a także na 3 miesiące przed podjęciem terapii
  • stawić się na 8 zabiegach mezoterapii mikroigłowej, która wykonywana będzie w 3-tygodniowym odstępie czasu (koszt 1 zabiegu dla kandydata to jedynie koszt materiałów w wysokości 200 zł, cała seria 8×200 zł = 1 600 zł musi zostać wpłacona w dniu pierwszego zabiegu. Istnieje możliwość wystawienia faktury VAT)
  • wypełnić ankietę dotyczącą zabiegu, kwestionariusza medycznego i zgody na serię zabiegów, a także końcowo ocenić efekty zabiegowe zgodnie z subiektywną oceną
  • wyrazić zgodę na każdorazowe wykonywanie zdjęć przed i po, a także na publikację efektów zabiegowych w dowolny sposób przez autora badania

 

Więcej informacji udzielamy pod numerem: + 48 697 750 769

 

 

Informujemy, iż w szczególnym przypadkach istnieje możliwość rozłożenia płatności za zabiegi na raty.

[ssbp]