Do góry

Zabiegi na trądzik:

Nie ulega wątpliwości, iż trądzik jest jednym z najczęstszych problemów skórnych, który dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku i o każdym kolorze skóry.
Może pojawić się zarówno w okresie niemowlęcym, jak i dojrzałym. Chociaż nie da się ukryć, iż największą grupę osób zmagających się z tym zaburzeniem stanowią osoby pomiędzy 11, a 30 rokiem życia. Nic też dziwnego, że wiele gabinetów kosmetycznych i lekarskich posiada w swoich ofertach zabiegi na trądzik.

Decydując się na studia kosmetologiczne przyświecał mi jeden cel – pomóc osobom, które tak jak ja w okresie dojrzewania cierpią z powodu trądziku. Jestem tym bardziej szczęśliwa widząc jak bardzo rozwinęła się nie tylko branża beauty (oferująca ogrom kosmetyków i zabiegów na trądzik), ale również nastąpiło większe zrozumienie sfery psychicznej i akceptacji społecznej różnych dermatoz. W swoim życiu zawodowym wykonałam wiele zabiegów z lepszymi i gorszymi rezultatami, natomiast nie przestawałam się rozwijać. Na dzień dzisiejszy mogę śmiało powiedzieć, że znalazłam sprawdzone zabiegi na trądzik, które chętnie wykonuje u swoich Klientów.

Jakie zabiegi na trądzik oferuje gabinet Bently Beauty?

Historia każdego z moich klientów jest inna. Dlatego dobór zabiegów jest zawsze oparty na wnikliwym wywiadzie i indywidualnym doborze terapii. Najważniejsze w walce z trądzikiem jest zrozumienie, iż przywracanie prawidłowego funkcjonowania skóry potrafi być procesem wymagającym cierpliwości i zdyscyplinowania. Tylko dzięki temu efekty zabiegów są nie tylko skuteczne, ale również długotrwałe. Poniżej postaram się po krótce przedstawić moją ulubioną piątkę zabiegów na trądzik.

Zabiegi na trądzik – pHenomen C.R.

Coraz więcej osób zmagających się z zaburzonym łojotokiem posiada cerę wrażliwą.

Przyczyny trądziku to między innymi:

– przebodźcowanie skóry zbyt dużą ilością kosmetyków,

– zbyt agresywne zabiegi, które niszczą naturalną florę bakteryjną i przesuszają skórę,

– brak odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej,

– nadmierne odtłuszczaniem i przesuszanie skóry,

– stosowanie leków bez konsultacji z dermatologiem czy kosmetologiem.

W efekcie takich zachowań następują zaburzenie funkcjonowania bariery hydrolipidowej skóry,
zaburzenie prawidłowego procesu keratynizacji naskórka, a także upośledzeniem pracy macierzy
międzykomórkowej.
Z tego powodu większość terapii zaczynam od zabiegu na trądzik, który wycisza, łagodzi i regeneruje skórę przywracając jej odpowiednią harmonię.

Zabiegi na trądzik pHenomen C.R. w połączeniu z odpowiednimi kosmoceutykami do pielęgnacji domowej:
– skutecznie regenerują uszkodzoną barierę hydrolipidową,
– redukują stany zapalne w obrębie gruczołów łojowych i mieszków włosowych,
– zmniejszają rumień i chroniczne zaczerwienienie skóry,
– redukują łojotokowe zapalenie skóry.

więcej o zabiegu pHenomen C.R

Zabieg na trądzik – pHenomen A.C.

To kolejny etap skierowany docelowo cerze trądzikowej. Dzięki połączeniu: kwasu salicylowego, azelainowego oraz migdałowego zabieg pHenomen A.C :

– przywraca harmonię skórze mieszanej i łojotokowej,

– łagodzi stany zapalne i zapobiega powstawaniu blizn potrądzikowych,

– reguluje prawidłowy pozom wydzielania sebum i proces keratynizacji naskórka,

– działa przeciwbakteryjnie,

– wpływa na spłynie przebarwień pozapalnych.

Zabieg pHenomen A.C. możemy wykonywać w 3-ch stopniach intensywności, włączając jednocześnie do terapii witaminę C, a także chemabrazję. Dzięki temu możemy dostosować zabieg do indywidualnych potrzeb klienta. Różnorodność protokołów zabiegowych pozwala na całkowite wykluczenie łuszczenia pozabiegowego i uniknięcie tym samym okresu rekonwalescencji. Mimo wszystko, należy pamiętać o fotoprotekcji podczas całego okresu trwania terapii przeciw-trądzikowej.

Zabieg na trądzik – Resurfacing 365 dnia ACNE

Jeden z najnowszych zabiegów wprowadzonych do oferty gabinetu. Dzięki nowoczesnej technologii i zastosowaniu nośnika PH-DVC działa głęboko, przy czym nie doprowadza do nekrolizy naskórka. Tym samym nie wywołuje łuszczenia i nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Może być wykonywany 365 dni w roku, dzięki czemu stanowi świetną alternatywę dla zbiegu A.C. w sezonie późnej wiosny i lata. Głównym celem wykonywania tego zabiegu jest:

– zmniejszenie porów,

– redukcja przetłuszczania się skóry,

– redukcja stanów zapalnych.

Dzięki tej rewolucji nie musisz przerywać terapii łagodzącej zmiany trądzikowe, zwłaszcza w sezonie, kiedy noszenie podkładu staje się kłopotliwe. Oczywiście po zabiegu zaleca się stosowanie kremów z filtrem UV. Na szczęście m.in. marka pHformula stworzyła gamę kosmetyków, które nie tylko pielęgnują cerę trądzikową, ale również chronią przed promieniowaniem UV i lekko wyrównują jej koloryt. To świetna alternatywa dla kremów BB i CC.

Zabieg na trądzik – maską bentonitowa

Wiele osób zmagających się z trądzikiem czuje się wykluczona z życia towarzyskiego. Może to wpływać na wzmożony stres i tym samym pogłębienie się zmian trądzikowych. Najgorsze sytuacje dotyczą zwłaszcza ważnych wydarzeń i uroczystości. Wychodząc na przeciw naszym klientom włączyliśmy do oferty zabieg, który z powodzeniem możemy nazwać bankietowym.

Zastosowanie maski bentonitowej powoduje:

– silne oczyszczenie i zmatowienie skóry,

– spłycenie prorozszerzanych porów,

– redukcję wydzielanego sebum.

Ponadto maska bentonitowa nadaje skórze jedwabistą gładkość i poprawia jej napięcie. Zabieg może być z powodzeniem wykonywany o każdej porze roku.

Zabieg na trądzik – TCA Touch

Zastosowanie kwasu trójchlorooctowego w dermatologii znane jest od dawna. I rzeczywiście w niektórych przypadkach jest on nie tylko najlepszym, ale i jedynym rozwiązaniem. Jeszcze do niedawna zabiegi z TCA były możliwe do wykonania tylko i wyłącznie w gabinetach lekarskich. Ich agresywność, inwazyjność, brak przewidywalności działania na skórę i mnogość możliwych powikłań wymagała stałej kontroli i szybkiej reakcji. Na szczęście rozwój kosmetologii pozwolił na stworzenie nowych technologii i procedur zabiegowych. Dzięki temu penetracja kwasu wgłąb skóry jest przewidywalna, z możliwość wystąpienia powikłań zredukowano praktycznie do zera.

Dodatkowo w preparatach pHformula zminimalizowano ryzyko nekrolizy naskórka, dzięki czemu zabiegi te nie wyłączają naszych klientów z codziennych obowiązków.

Zabieg przeciwtrądzikowy TCA Touch – działanie:

– błyskawicznie tworzy efekt liftingu,

– intensywnie stymuluje odbudowę komórkową,

– zwalcza bakterie,

– spłyca zmarszczki, blizny, przebarwienia,

– spłyca pory, reguluje wydzielanie sebum,

– pozytywnie wpływa na proces keratynizacji naskórka.

Zabieg z zastosowaniem TCA wymagają ścisłego stosowania się do zaleceń pozabiegowych i bezwzględnego stosowania kremów z filtrami UV. Dzięki temu już po trzech zabiegach klienci zwykle uzyskują już zadowalające rezultaty. Więcej o zabiegu TCA dowiesz się tutaj.

Mam nadzieję że pokrótce udało mi się przybliżyć 5 moich ulubionych zabiegów na trądzik. Niemniej jednak podstawą skutecznej walki z tą dermatozą jest dokładana i wnikliwa konsultacja, na którą serdecznie zapraszam.

[ssbp]