Do góry

Pielęgnacja

Pielęgnacja dłoni i paznokci

Dłonie nie rzadko zdradzają nasz wiek i status społeczny. Dlatego tak ważna jest regularna pielęgnacja ich skóry.


Manicure SPA czy też manicure japoński – to niezbyt popularne zabiegi kosmetyczne. W natłoku obowiązków i notorycznym braku czasu często zapominamy jak ważna dla naszego dobrego i schludnego wyglądu jest pielęgnacja dłoni i paznokci – a przecież to sama przyjemność.

Niejednokrotnie mijane półki w drogeriach uginają się pod wpływem kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji dłoni i paznokci. Oliwki do skórek, kremikim, peelingi, maseczki, preparaty zmiękczające skórę, odżywki, cążki, pilniczki, polerki, nożyczki, parafina w rękawiczkach. Zastanawiasz się co wybrać? Odpowiedź jest prosta – wizytę w Bently Beauty. Zastanawiasz się dlaczego zabieg u kosmetyczki przyniesie Ci więcej korzyści? Poznaj dwa zabiegi, które przeniosą Cię w całkiem inny świat.

Manicure SPA

Niegdyś niezwykle popularny zabieg wykonywany głównie w SPA. Czym się wyróżnia? Otóż manicure SPA to coś więcej niż opiłowanie paznokci i usunięcie narastających skórek. Podczas tej pielęgnacji kosmetyczka wykonuje dokładny peeling skóry dłoni, który usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka sprawiając, że skóra dłoni staje się jaśniejsza i delikatniejsza.

W kolejnym etapie wykonuje się masaż dłoni zaczynając od opuszka każdego palca sięgając aż po same nadgrastki. Masaż jest niezwykle przyjemny i relaksujący. Ponadto pozwala na rozluźnienie wszystkich mięśni. Kto doceni masaż dłoni? Oczywiście osoby, które dłońmi pracują dość precyzyjnie i w dużej częstotliwości np. złotnicy, stomatolodzy, krawcowe, programiści komputerowi.

Po masażu zazwyczaj nakłada się specjalną maskę odżywczą do skóry bądź serum z witaminami, a w kolejnym etapie nakłada się ciepłą parafinę. Dzięki wytworzeniu okluzji składniki aktywne wchłaniają się w głąb skóry hamując tym samym proces jej starzenia.

Pielęgnacja dłoni w gabinecie kosmetycznym nie jest zbyt wymagającym zabiegiem. Ale z pewnością jest niezwykle efektywny.

Warto raz na dwa tygodnie poświęcić 1,5 godziny na chwilę przyjemności i relaksu.

 

Manicure japoński

Nie tylko skóra dłoni wymaga regularnej pielęgnacji. O ile mankamenty paznokci u kobiet da się przykryć odpowiednim lakierem, hybrydą, żelem czy też akrylem o tyle w przypadku mężczyzn jest zdecydowanie trudniej. Ponadto również panie coraz częściej wracają do naturalnych paznokci – czy to podczas ciąży czy w momencie, kiedy chcą by paznokcie trochę odetchnęły od stylizacji.

Czym się wyróżnia manicure japoński? To przede wszystkim zabieg pielęgnacyjny i odżywczy. Poza wykonaniem tradycyjnego manicure dokładnie wyrównuje się wszystkie nierówności płytki paznokci za pomocą specjalnych polerek. W kolejnym etapie zostaje zaaplikowana specjalna pasta zawierająca minerały i witaminy uzupełniająca braki w keratynie paznokci. Po zabiegu paznokcie wyglądają niezwykle naturalnie i elegancko. Manicure japoński jest zdecydowanie ulubionym zabiegiem wszystkich biznesmenów.

Cennik

Manicure SPA 75 zł
Manicure japoński 60 zł
[ssbp]