Do góry

Depilacja laserowa VECTUS

DEPILACJA LASEROWA VECTUS

Powszechna w dzisiejszych czasach moda na piękne ciało, oraz gładką skórę dość intensywnie wpłynęła na rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej. Niestety posiadanie pięknego, gładkiego ciała, pozbawionego owłosienia zajmuje dość sporo czasu. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom osób borykających się z zaburzeniami hormonalnymi, u których nadmierne owłosienie jest przyczyną kompleksów i frustracji, ale również wielu zdrowych ludzi, którzy pragną zapomnieć o codziennej depilacji amerykańska firma Palomar stworzyła nowy, innowacyjny laser do depilacji każdej okolicy Twojego ciała.

Laser do depilacji Palomar Vectus to obecnie najlepszy laser diodowy nowej generacji, którego działanie zostało potwierdzone badaniami klinicznymi.

PALOMAR VECTUS™ – NAJLEPSZA DEPILACJA LASEROWA

Na rynku dostępnych jest wiele metod depilacji. Niestety ani depilacja woskiem, pastą cukrową, fotoepilacja IPL lub VPL, nie są w stanie zapewnić długotrwałych efektów. Tylko jedna metoda depilacji umożliwia trwale i bezboleśnie usunąć owłosienie – jest nią właśnie depilacja laserowa.

Vectus jest arcydziełem amerykańskiej firmy Palomar – lidera opatentowanej technologii depilacji laserowej. Dzięki udoskonalonemu systemowi lasera diodowego.

Warto dodać, że technologia zastosowana w laserze Vectus jako pierwsza na świecie została wyróżniona prestiżowym certyfikatem FDA. Certyfikat ten przyznawany jest najnowocześniejszym technologiom laserowego usuwania owłosienia.

SKUTECZNOŚĆ DEPILACJI LASEROWEJ PALOMAR VECTUS™

Skuteczność lasera Vectus jest efektem wieloletnich badań i doświadczeń, które umożliwiły stworzenie najlepszego lasera diodowego na świecie. To, co wyróżnia depilację laserową Vectus, to fakt, że pozwala ona osiągnąć rewelacyjne efekty depilacji i to w bardzo krótkim czasie.

Połączenie trzech innowacyjnych technologii: Skintel, Photon RecyclingSM, Advanced Contact Cooling – umożliwiło stworzenie lasera, dzięki któremu:

 • depilacja laserowa jest prawie bezbolesna,
 • depilacja laserowa jest bardzo bezpieczna, nie ma możliwości poparzenia skóry pacjenta, jeżeli ten stosuje się do zaleceń i nie zataja chorób i stosowania niedozwolonych leków
 • zabiegi depilacji laserowej są krótsze (trwają zaledwie kilka minut) niż w przypadku zastosowania konkurencyjnych urządzeń,
 • zabieg depilacji laserowej wystarczy powtórzyć minimum trzy razy, aby usunąć owłosienie.

ZASADA DZIAŁANIA LASERA DIODOWEGO VECTUS™

Depilacja laserowa wykonywana za pomocą lasera Vectus w gabinecie kosmetycznym Bently Brauty to zabieg polegający na trwałym usuwaniu owłosienia poprzez niszczenie struktury włosa i mieszka włosowego za pomocą światła lasera. W trakcie zabiegu usuwania owłosienia energia wytwarzana przez laser diodowy zostaje zaabsorbowana (pochłonięta) przez melaninę (barwnik włosa), a następnie zamieniana jest w ciepło. Temperatura uszkadza macierz włosa, a tym samym włos zostaje trwale usunięty.

Depilacja laserowa Palomar Vectus pozwala usunąć nawet 40% włosków już podczas pierwszego zabiegu.

Laser diodowy Vectus jako jedyne na rynku urządzenie do depilacji laserowej wyposażony został w system Skintel, który umożliwia sprawdzenie poziomu melaniny w skórze. Parametry urządzenia zostają dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta, co sprawia, że już podczas pierwszego zabiegu usuwania owłosienia laserem można zlikwidować 40% niechcianych włosków.

Warto zauważyć, że nie wszystkie włosy rosną w taki sam sposób. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen), czyli są to włosy widoczne na skórze i właśnie one są podatne na światło lasera. Pozostałe włosy będące w fazie zaniku i spoczynku (katogen, telogen), nie zaabsorbują wystarczającej dawki promieniowania i zachowają zdolność regeneracji. Dlatego, aby usunąć 95% włosów, wymagane jest ponowne wykonanie zabiegu depilacji.

Oczywiście efekty depilacji laserowej Vectus są widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, laserowe usuwanie owłosienia należy zabieg powtórzyć minimum cztery razy. W przypadku osób, które korzystały wcześniej z innych metod depilacji (depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym, pęsetą itp.), może zaistnieć konieczność wykonania piatek bądź szóstego zabiegu dla uzyskania zadowalających wyników.

CO WYRÓŻNIA PALOMAR VECTUS?

Firma Palomar Medical Technologies, obecnie Palomar Cynosure w roku 1994 jako pierwsza na świecie stworzyła technologię lasera diodowego do trwałego usuwania owłosienia, którą opatentowała, a jej skuteczność w usuwaniu owłosienia została wyróżniona najważniejszym w branży certyfikatem FDA.

Amerykańska firma Palomar ok. 21 lat temu sprzedała swój patent lasera diodowego do trwałego usuwania owłosienia, który obecnie wykorzystywany jest w urządzeniach laserowych takich jak: Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire. Przez kolejne lata zespół naukowy firmy Palomar pracował nad ulepszeniem metody usuwania owłosienia za pomocą depilacji laserowej. W efekcie w 2012 roku stworzył medyczny diodowy Laser VECTUS™ – najnowszą, najskuteczniejszą i najbardziej innowacyjną technologię do trwałego usuwania niechcianych włosków, która gwarantuje bezpieczeństwo i bardzo wysoką skuteczność zabiegu epilacji laserowej.

USUWANIE OWŁOSIENIA ZA POMOCĄ LASERA VECTUS

VECTUS™ to medyczny laser diodowy o długości fali 810 nm., służący do trwałego usuwania owłosienia, Badania kliniczne potwierdziły, że VECTUS™ to obecnie najszybszy oraz najmocniejszy laser diodowy na świecie, dający efekt na całe życie.

W laserze VECTUS™ zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym urządzenie cechuje się najlepszą skutecznością w laserowym usuwaniu niechcianego owłosienia, a także najwyższym poziomem bezpieczeństwa. W porównaniu z innymi konkurencyjnymi urządzeniami, laser Vectus wyróżnia się:

 • NAJWIĘKSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ W USUWANIU OWŁOSIENIA – medyczny laser diodowy najnowszej generacji – udoskonalona wersja systemu Light Sheer, Light Sheer Duet i Light Sheer Desire.
 • NAJWYŻSZYMI PARAMETRAMI ZABIEGÓW – mała głowica (max. gęstość energii do 100J/cm2), duża głowica (max. gęstość energii do 20J/cm2).
 • NAJMNIEJSZĄ LICZBĄ ZABIEGÓW – innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia Vectus™ jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowanie w głowicy „magicznych luster” cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, zwiększając tym samym efektywność w usuwaniu owłosienia podczas zabiegu depilacji laserowej Vectus.
 • NAJWYŻSZY POZIOM BEZPIECZEŃSTWA – Vectus jako jedyny tego typu laser na świecie, został wyposażony w inteligentny czytnik poziomu barwnika w skórze – Skintel™. Czytnik przed zabiegiem jest przykładany do powierzchni skóry pacjenta w miejscu, z którego zostanie usunięte owłosienie. Czytnik Skintel™ pokazuje poziom melaniny i w oparciu o uzyskane dane automatycznie ustawia optymalne parametry zabiegu laserowego usuwania owłosienia. To umożliwia zastosować wyższego poziomu energii bez ryzyka, że skóra pacjenta ulegnie poparzeniu. Dzięki temu zabieg usuwania owłosienia laserem jest efektywniejszy i bardzo bezpieczny.
 • KOMFORT DLA PACJENTA – Laser Vectus™ gwarantuje wysoki komfort zabiegu trwałego usuwania owłosienia za sprawą zastosowanego w głowicy rozwiązania Advanced ContactCooling. Technologia ta sprawia, że powierzchnia skóry jest chłodzona przed, w trakcie i po emisji światła. W efekcie wyczuwalność ciepła w trakcie zabiegu depilacji laserowej Vectusjest minimalna, a komfort pacjenta znacznie wzrasta.
 • KRÓTKI CZAS TRWANIA ZABIEGU – np. depilacja nóg trwa ok. 30 min zamiast 3 godz.
 • NA CAŁE ŻYCIE – jedwabiście gładka skóra – 100% satysfakcji pacjenta.
 • BEZKONKURENCYJNY – najwyższa jakość zabiegu za najlepszą cenę.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU DEPILACJI LASEROWEJ

 • Pierwszą wizytę poprzedza konsultacja ze specjalistą, której celem jest dokonanie oceny stanu skóry, określenie jej typu i wykluczenie przeciwwskazań.
 • Przed zabiegiem laserowego usuwania owłosienia skóra powinna być ogolona, czysta i niczym nieposmarowana.
 • Należy zostawić niewielki obszar (ok. 10 cm2) skóry nieogolonej, aby na jej podstawie można było oszacować kolor, gęstość i grubość włosa.
 • Depilacja laserowa Vectus nie może być wykonywana na świeżo opalonej skórze.\
 • Przynajmniej 4 tyg. przed procedurą należy zaprzestać mechanicznego usuwania włosków (pęseta, depilator, wosk).
 • W tym samym okresie nie należy stosować kremów do depilacji.
 • Skóra nie powinna być podrażniona, ani przesuszona.
 • Nie wolno także stosować:
  – leków światło uczulających i antybiotyków –procedurę można przeprowadzić najwcześniej po upływie 2 tyg. od zakończenia kuracji;
  – ziół fotouczulających np. nagietka, dziurawca – 3 tyg. przed zabiegiem laserowego usuwania włosów;
  – herbatek odchudzających- nie spożywać 3 tyg. przed zabiegiem;
  – leków i kosmetyków o działaniu złuszczającym– tydzień przed procedurą;
  – kremów z retinolem, isotretinoiną, kwasami owocowymi, witaminą C w obrębie depilowanej powierzchni – min. 6 tyg. przed depilacją.
 •  Zabieg oczyszczania twarzy można odbyć7 dni przed usuwaniem owłosienia laserem lub 14 dni po zabiegu.

Zabieg depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej ocenie podlega:

 • kolor,
 • grubość,
 • gęstość włosów
  na obszarze zabiegowym, jak również fototyp skóry.

Analizę fototypu przeprowadza się przy użyciu urządzenia Skintel™, które ustala jaki jest poziom aktywnej melaniny zawartej w skórze. Odczyt ten przekazywany jest do platformy Vectus, na jego podstawie ustawiane są indywidualne parametry zabiegu. Skintel™ pozwala na uniknięcie błędu podczas określania fototypu skóry, a tym samym wyklucza możliwość jej poparzenia w czasie usuwania owłosienia laserem.
Komfort pacjenta podczas depilacji laserowej Vectus gwarantuje nie tylko wyjątkowo szybkie tempo pracy tego urządzenia, ale również technologia Advanced Contact Cooling, zastosowana w głowicach. Dzięki niej skóra jest chłodzona zarówno przed, w trakcie, jaki po zakończeniu emisji światła. W efekcie odczucie ciepła w trakcie procedury jest minimalne, w związku z tym nie trzeba stosować znieczulenia. Zabieg trwa bardzo krótko.

Skintel jako jedyne na świecie urządzenie posiada certyfikat FDA potwierdzający jego skuteczność.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej:

Naturalnym objawem po odbyciu zabiegu jest zaczerwienienie i podrażnienie pojawiające się na depilowanym obszarze, ustępujące po upływie kilku godzin, najpóźniej do 2-3 dni. W tym okresie należy traktować skórę bardzo delikatnie:

 • nie wolno stosować mydła i kosmetyków na bazie alkoholu;
 • nie należy używać dezodorantów i antyperspirantów (jeśli depilowane były pachy);
 • nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu;
 • nie można korzystać z basenu, ani sauny, należy unikać gorących kąpieli;
 • trzeba aplikować kosmetyki łagodzące np. krem Bepanthen, Panthenol.
 •  Nie można opalać się, należy chronić skórę przed słońcem przynajmniej przez miesiąc po odbyciu zabiegu (kremy z filtrem UVA, UVB o najwyższych wskaźnikach ochrony).
 •  Nie należy zażywać leków oraz ziół światłouczulających (min. 2 tyg. po depilacji).
 • Niewskazane jest stosowanie kosmetyków i leków złuszczającym (min. 2 tyg. po zabiegu).
 • Pomiędzy kolejnymi procedurami nie wolno usuwać owłosienia mechanicznie (dopuszcza się golenie maszynką).
 • Usuwanie owłosienia laserem należy powtarzać co 4-12 tygodni (w zależności od depilowanej części ciała i cech indywidualnych.

Każda skóra w odmienny sposób reaguje na przeprowadzony zabieg. Ewentualne powikłania (pęcherzyki, strupki, przebarwienia) występują sporadyczne. Często związane są z brakiem odpowiedniego przygotowania do zabiegu i niewłaściwym postępowaniem po zabiegu. Mają one jednak charakter przejściowy.

PRZECIWWSKAZANIA do zabiegu depilacji laserowej

Nie wszystkie z wymienionych przeciwwskazań w sposób trwały przekreślają możliwość przeprowadzenia depilacji laserowej w naszym instytucie w Toruniu. Ta metoda trwałego usuwania owłosienia cechuje się dużym bezpieczeństwem i skutecznością, ale do zabiegu trzeba się odpowiednio przygotować, kierując się poniższymi wskazówkami. Kwestie dotyczące zażywanych leków i posiadanych schorzeń dla pewności należy skonsultować ze specjalistą.

LISTA PRZECIWWSKAZAŃ:

 • ciąża i karmienie piersią;
 • świeża opalenizna(będąca rezultatem kąpieli słonecznych i wizyt w solarium) – należy przerwać opalanie 4 tyg. przed zabiegiem,
 • niewskazane jest używanie samoopalaczy przez 2 tyg.poprzedzające depilację laserową Vectus;
 • zioła fotouczulające (np.nagietek, dziurawiec) – trzeba przerwać ich stosowanie 3 tyg. przed zabiegiem;
 • herbatki odchudzające(np. Figura 2) – należy je odstawić 3 tyg. przed zabiegiem;
 • leki światło uczulające (retinoidy, tetracykliny) konieczne jest zachowanie półrocznej przerwy między końcem kuracji, a pierwszym laserowym usuwaniem owłosienia;
 • antybiotyki – należy przerwać kurację2 tyg. przed zabiegiem;
 • leki przeciwzakrzepowe– trzeba je odstawić 6 tyg. przed procedurą;
 • depilacja(zarówno woskiem, depilatorem,jak i pęsetą) –należy przerwać usuwanie owłosienia miesiąc przed zabiegiem;
 • leki i kosmetyki o działaniu złuszczającym – trzeba zaprzestać ich stosowania przynajmniej tydzień przed zabiegiem;
 • kremy i maści zawierające w składzie isotretinoinę, retinol, kwasy owocowe, witaminę C -należy przestać je używać minimum 6 tyg. przed depilacją;
 • tendencja do powstawania przebarwień i bliznowców;
 • aktywne stany zapalne skóry(o podłożu bakteryjnym, wirusowym, grzybiczym);
 • choroba nowotworowa, bielactwo, łuszczyca, opryszczka
 • cukrzyca, epilepsja, owrzodzenie żylakowate, zakrzepica;/li>
 • fotodermatozy(uczulenia na słońce)i choroby pęcherzowe skóry;
 • rozrusznik serca;
 • uszkodzenia naskórka;
 • niedawno odbyte zabiegi chirurgiczne;
 • sterydy, leki antydepresyjne i psychotropowe;
 • siwe włosy (brak melaniny).

Depilacja laserowa cennik:

Podane poniżej ceny dotyczą 1 zabiegu.

Depilacja laserowa kobiet – cennik:

Twarz
Wąsik 120 zł
Broda 140 zł
Baczki 140 zł
Uszy 100 zł
Szyja 240 zł
Cała twarz 330 zł

Nogi
Łydki ( + kolana i stopy ) 280 zł
Uda ( + kolana) 280 zł
Całe nogi ( + kolana) 530 zł
Stopy 120 zł

Ręce
Ramiona 240 zł
Przedramiona 240 zł
Dłonie 170 zł
Całe ręce 380 zł

Okolice intymne

Pośladki 240 zł
Bikini klasyczne 190 zł
Bikini french 240 zł
Bikini brazylian 330 zł
Szpara pośladkowa 140 zł

Tułów – depilacja laserowa

Pachy 240 zł
Plecy 280 zł
Kark 190 zł
Klatka piersiowa 280 zł
Brzuch cały 280 zł
brzuch 1/2 190 zł
Ścieżka 110 zł
Okolice brodawek 110 zł

Zestawy promocyjne – depilacja laserowa 

Bikini brazylian+ pachy 550 zł
Brazylian+ pachy+ całe nogi 1 100 zł
Brazylian+ pachy+ łydki 840 zł
Brazylian+ całe nogi 840 zł
Brazylian+ łydki 600 zł
Całe nogi+ pachy 750 zł
Łydki+ Pachy 510 zł
Tors+brzuch 520 zł
Tors+brzuch + plecy 810 zł

 

Depilacja laserowa mężczyzn- cennik:

Twarz
Wąsik 140 zł
Broda 190 zł
Baczki 280 zł
Uszy 110 zł
Szyja 280 zł
Cała twarz 420 zł
Linia zarostu 330 zł

Ręce
Ramiona 280 zł
Przedramiona 280 zł
Dłonie 190 zł
Całe ręce 420 zł

Nogi
Łydki ( + kolana i stopy ) 330 zł
Uda ( + kolana) 330 zł
Całe nogi ( + kolana) 570 zł
Stopy 140 zł

Okolice intymne
Pośladki 280 zł
Bikini klasyczne 230 zł
Szpara pośladkowa 190 zł

Tułów
Pachy 280 zł
Plecy 380 zł
Kark 210 zł
Klatka piersiowa 330 zł
Brzuch cały 330 zł
brzuch 1/2 230 zł
Ścieżka 140 zł
Okolice brodawek 140 zł

Zestawy promocyjne
Tors+brzuch 620 zł
Tors+brzuch + plecy 1 000 zł

Bądź piękna

[ssbp]