Do góry

Mezoterapia igłowa

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Chcesz zadbać o swoją skórę, ale kremy nie dają Ci oczekiwanego efektu? Chcesz aby Twoja skóra była pięknie napięta, gładka, pozbawiona cellulitu? Drażni Cię wiotka skóra na brzuchu, Twoje ramiona zaczynają wisieć, a może nie możesz patrzeć na wewnętrzną część ud? Jeżeli tak, to mezoterapia igłowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

POZNAJ ZALETY ZABIEGÓW MEZOTERAPII IGŁOWEJ Z WYKORZYSTANIEM KOKtajli CelluCare i StretchCare.

Codziennie pielęgnujesz swoją skórę stosując rozmaite peelingi, kremy i lotiony. Niestety wraz z upływającym czasem, wahaniami wagi, ciążą, bądź zaniedbaniem aktywności fizycznej i złą dietą Twoja skóra przestaje być atrakcyjna. Staje się szorstka, ziemista, wiotka, a w okolicach ud i pośladkach pojawia się cellulit oraz rozstępy. Masz ochotę wykrzyczeć dość?

Zarówno w medycynie jak i kosmetyce – zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie mezoterapia igłowa powszechnie uważana jest za eliksir wiecznej młodości i piękna!

Mezoterapia jest zabiegiem mającym na celu dostarczyć w głąb skóry szereg składników aktywnych, w tym kwas hialuronowy, witaminy, mikro i makroelementy oraz peptydy.

WSKAZANIA DO MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

  • redukcja cellulitu
  • spłycanie i zapobieganie powstawaniu rozstępów
  • poprawa napięcia skóry na ramionach, udach, pośladkach i brzuchu

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG MEZOTERAPII IGŁOWEJ?

Przed zabiegiem kosmetolog wykonujący zabieg zbiera wywiad i dokonuje prawidłowej oceny stanu skóry klienta.Następnie wraz z nim dokładnie wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu i określa cele planowanej kuracji.
W następnej części dochodzi do dezynfekcji skóry i jeżeli jest taka potrzeba aplikuje na skórę maść znieczulającą np. Emla. Po około 30 minutach usuwa nadmiar maści i dokładnie dezynfekuje skórę na całej jej powierzchni.
Do sterylnej, jednorazowej strzykawki nabiera odpowiednią ilość specjalnego koktajlu substancji aktywnych, przeznaczonego do niwelowania określonego problemu na skórze. Następnie wykonuje szereg bardzo płytkich (igła stosowana w mezoterapii jest niezwykle cienka i nie dłuższa niż 4 mm) nakłuć ( w ok. 1 cm odstępach) pozostawiając w każdym z nim małą grudkę zawierającą poprzednio pobrany koktajl.
Bezpośrednio po zabieg skóra zostaje ponownie poddana dezynfekcji, a na jej powierzchnię aplikuje si specjalny kosmetyk łagodzący skórę po zabiegu.

Pomimo, że bezpośrednio po zabiegu na całej powierzchni leczonego obszaru występuje wiele wypukłych grudek, to jednak znikają one w przeciągu kilkunastu godzin. W tym czasie nasza skóra wchłania podane substancje czynne, które działają profilaktycznie przeciwstarzeniowo, intensywnie nawadniają skórę, a także stymulują ją do regeneracji i rewitalizacji.

 

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii igłowej wykonujemy na francuskich, medycznych produktach Laboratorium RevitaCare StretchCare oraz CelluCare.

 

Mezoterapię igłową zaleca się wykonać w serii minimum 5-ch zabiegów w 10, a maksymalnie 14 dniowych odstępach czasu. Następnie raz na miesiąc zaleca się wykonanie jednego zabiegu podtrzymującego.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPII IGŁOWEJ:

• ciąża i okres karmienia piersią
• tendencja do alergii
• nieustabilizowana cukrzyca
• miejscowe stany zapalne, infekcje (wirusowe, bakteryjne i grzybicze)
• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
• choroby krwi
• skłonność do bliznowców/keloidów
• choroby nowotworowe oraz okres do 5 lat od zakończenia leczenia
• choroby autoimmunologiczne ( np.reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie tarczycy, Hashimoto, choroba Cohna, choroba Grave-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, etc.);
• padczka
• przyjmowanie alkoholu oraz innych środków odurzających w dniu wykonania zabiegu.

 

 

Przeczytaj więcej o preparacie: RevitaCare CelluCare   (więcej ->)

Bądź piękna

[ssbp]