Do góry

Zabiegi antycellulitowe

Cellulit i zabiegi antycellulitowe

W dzisiejszych czasach cellulit to zdecydowanie największa zmora wielu kobiet. Pojawia się zarówno u osób młodych jak i w starszym wieku, u Pań prowadzących aktywny tryb życia jak i u tych, które niezbyt mają czas na fitness czy siłownię. Zleży od diety? Nie tylko. Od wagi ciała? Również nie, gdyż coraz częściej dostrzegany jest u szczupłych dziewczyn. Czym jest cellulit i jak z nim walczyć? Mamy dla Was kilka sposobów.

Cellulit, w medycynie nazywany lipodystrofią tkanki tłuszczowej, oznacza zaburzenie w rozmieszczeniu i rozrastaniu się tkanki tłuszczowej. W zależności od stopnia zaawansowania cellulitu i napięcia skóry może być bardziej, lub mniej widoczny. Jeżeli podczas ściskania fałdu skóry widzisz obraz przypominający skórkę pomarańcza, to znaczy, że cellulit dotknął i Ciebie.

 

Za najczęstsze powody występowania cellulitu uznaje się:

  • zaburzenia krążenia,
  • zaburzenia gospodarki hormonalnej,
  • odkładanie się toksyn,
  • zastoje limfatyczne,
  • zła dieta,
  • brak aktywności fizycznej.

Zazwyczaj na powstawanie cellulitu składa się kilka z wymienionych czynników. eliminacja każdego z nich sprawia, że możesz osiągnąć sukces w walce z nim.

Kosmetyczne metody redukcji cellulitu:

 

Drenaż limfatyczny

W przypadku kiedy cellulit spowodowany jest zastojami limfatycznymi, a skóra ma tendencję do pękających naczynek zaleca się wykonanie drenażu limfatycznego. Zabieg polega na powolnym, stopniowym ucisku poszczególnych partii ciała i przesuwaniu limfy go gruczołów odprowadzających. Jest to skuteczny zabieg, aczkolwiek aby działać skutecznie należy wykonać około 20 zabiegów.

 

Masaż antycellulitowy

Jest bardzo energicznym zabiegiem manualnym polegającym na rozmasowaniu, rozgrzaniu, oklepywaniu i ugniataniu miejsc objętych cellulitem cellulitem. Zabieg w początkowych fazach jest niezwykle nieprzyjemny i może zakończyć się powstaniem zasinień. Pierwsze efekty obserwuje się już po 5 zabiegu, aczkolwiek zaleca się wykonanie conajmniej 15 zabiegów

 

Body wrapping

Jest zabiegiem polegającym na intensywnym, manualnym rozgrzaniu miejsca objętego cellulitem – np. za pomocą masażu antycellulitowego z zastosowaniem preparatów rozgrzewających. Następnie nałożona zostaje specjalna maska o działaniu początkowo chłodzącym, później rozgrzewającym. Całość oplata się specjalnym bandażem nasączonym serum antycellulitowym i pozostawia do wchłonięcia przez kilkanaście minut.

 

Masaż bańką chińską

Ten zabieg antycellulitowy jest niezwykle powszechny i najczęściej stosowany ze względu na niską cenę i sporą efektywność zabiegu. Podczas masażu do bańki zostaje zassany fałd skórny. Następnie kosmetolog energicznie przesuwa bańkę zgodnie z przebiegiem naczyń limfatycznych. Zabieg poprawia krążenie krwi, ułatwia odprowadzenie toksyn z komórek, mechanicznie rozbija komórki tłuszczowe i pozytywnie wpływa na napięcie skóry. Zaleca się wykonanie około 10 zabiegów.

Mezoterapia igłowa

Jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów wspomagających walkę z cellulitem. Podczas zabiegu bezpośrednio w miejsca objęte pomarańczową skórką podawany jest preparat zawierający w swoim składzie substancje:

  • przyspieszające metabolizm komórkowy,
  • polepszające krążenie krwi,
  • wpływające na rozpad błony komórkowe komórek tłuszczowych.

W gabinecie kosmetycznym pracujemy tylko na sprawdzonych preparatach, dlatego do zabiegu mezoterapii igłowej wykorzystujemy preparaty francuskiego laboratorium RevitaCare – CelluCare

Przeczytaj więcej ->

Wszystkie zabiegi antycellulitowe warto jest uzupełniać o pielęgnację domową.

 

Kosmetyki antycellulitowe marki BABOR:

Ultimate 3 D Cellulit Fluid (pojemność: 14 ampułek po 10 ml każda) cena 270 zł
Ultimate 3D Cellulite Lotion (pojemność: 200 ml) cena 245 zł

Bądź piękna

[ssbp]
X