Do góry

Stopy

Stopy – zabiegi pielęgnacyjne

Pedicure frezarkowy, zabiegi podologiczne, pielęgnacja stopy cukrzycowej i wrastających paznokci.


Bez względu na to ile mamy lat, a także jaki zawód wykonujemy nogi pokonują codziennie kilka kilometrów dźwigając jednocześnie nasze ciało. Nasze stopy są do tego oczywiście przyzwyczajone. Niestety częste ich nadwyrężanie spowodowane:

  • uprawianiem rozmaitych sportów, które niefizjologicznie obciążają dany ich obszar (np. balet),
  • noszeniem niewygodnego, często nieprzewiewnego obuwia (szpilki, obuwie źle wyprofilowane, z tworzywa sztucznego),
  • regularnym korzystaniem z miejsc publicznych bez zabezpieczeń stóp od zakażeń (baseny, siłownie, kluby fitness, hotele)

sprawia, że zarówno podeszwa stóp jak i paznokcie wymagają profesjonalnej pielęgnacji. Nie rzadko zdarza się, że poza tradycyjnym pedicure coraz większe grono klientów sięga po pomoc specjalisty od problemów ze stopami i ich paznokciami – czyli podologa.

Jeżeli chcesz nauczyć się prawidłowej pielęgnacji Twoich stóp, zadbać o ich aktualne mankamenty, bądź sprawić sobie odrobinę przyjemności – nie zwlekaj i już dziś zapisz się do naszego gabinetu kosmetycznego Bently Beauty.

Poza szeroką gamą zabiegów pielęgnacyjnych i podologicznych prowadzimy także sprzedaż profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji domowej, które posiadają szeroką gamę preparatów dedykowanych również diabetykom.

Pedicure frezarkowy

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na stopy, pedicure


Jeszcze do niedawna pedicure – czyli pielęgnacja stóp polegała jedynie:

  • na skróceniu paznokci,
  • odsunięciu skórek,
  • ścięciu nadmiaru zrogowaciałej skóry za pomocą skalpela czy też omegi.

Następnie zazwyczaj wyrównywano powierzchnie skóry na podeszwie stopy specjalną tarką, która niestety była wielokrotnego użytku. Rodziło to za sobą wiele ryzyka związanego z zacięciem (przerwaniem ciągłości naskórka) czy też zakażeniem – nigdy nie mamy pewności czy poprzednia osoba, której wykonywano zabieg nie cierpi na jakąś chorobę (nie jest nosicielem wirusa HIV, WZW czy też nie choruje na grzybicę). W dzisiejszych czasach sprawa wygląda całkowicie inaczej.

Dzięki rozwojowi technologi aktualnie do zabiegów pielęgnacyjnych na stopy – pedicure- stosuje się tzw. frezarki.

Frezarka jest urządzeniem, w którym do usuwania nadmiaru zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy stosuje się jednorazowe frezy.

Frezy bezpośrednio po zabiegu są albo wyrzucane albo (jeżeli są zbudowane ze stali chirurgicznej) sterylizowane w specjalnych urządzeniach (autoklawach). Dzięki temu nie ma możliwości doprowadzenia do przeniesienia danej jednostki chorobowej z pacjenta na pacjenta.

W gabinecie kosmetyczno-podologicznym Benly Beauty pracujemy na sprzęcie o najwyższej jakości, dlatego do pracy przy stopach wybraliśmy frezarkę marki Gerlah Sirrius. Dzięki rozpylaniu podczas zabiegu specjalnego płynu chłodząco-dezynfekującego każdy klient odczuwa niezwykły komfort wykonywanego zabiegu bez względu na porę roku, czy też problem z jakim przyszedł do naszego gabinetu.

Chcąc maksymalnie zadbać o odpowiednią pielęgnację po zabiegach w naszym gabinecie sugerujemy zakup odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji domowej. Doświadczony personel gabinetu Bently Beauty zdecydował o podjęciu współpracy z marką Allpresan, która posiada szeroką gamę preparatów. Wsród nich znajdą Państwo kremy w piankach oraz specjalistyczne kosmeceutyki zalecane do pielęgnacji stopy cukrzycowej.

Koniecznie przeczytaj nasze wpisy na blogu:

10 powodów dla których warto wykonać pedicure w gabinecie Bently Beauty

 

Bądź piękna

[ssbp]
X