
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia jest aktualnie jedną z najczęściej wykonywanych terapii zapobiegających starzeniu się skóry. Niestety ze względu na ryzyko powstania siniaków podczas tradycyjnej , igłowej metodzie wielu pacjentów dość długo waha się nad podjęciem decyzji o tym zabiegu. Rozwój kosmetologii i medycyny estetycznej pozwolił na stworzenie nowoczesnej metody, spełniającej oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów, którzy nie mają możliwości długotrwałego wyłączenia z życia zawodowego. Tą metodą jest mezoterapia mikroigłowa. Pomimo, iż zabieg wydaje się zdecydowanie mniej inwazyjny niż mezoterapia igłowa, to jednak niesie za sobą wiele zalet.
Mezoterapia mikroigłowa m.pen
Jest zabiegiem zdecydowanie mniej inwazyjnym niż tradycyjna mezoterapia igÅ‚owa. Podczas zabiegu wykorzystuje siÄ™ specjalne urzÄ…dzenie – tzw. pen o wymiennych, jednorazowych gÅ‚owicach zakoÅ„czonych zestawem specjalnie zaprojektowanych, krótkich igieÅ‚ek. DziÄ™ki temu głębokość penetracji igÅ‚y w głąb skóry jest sciÅ›le okreÅ›lona (waha siÄ™ pomiÄ™dzy 0,5 mm a 2,5 mm), co zapobiega powstawaniu siniaków i może być stosowana na każdym obszarze ciaÅ‚a. DodatkowÄ… zaletÄ… m.pen’a jest idea samych nakÅ‚uć, które wytwarzajÄ… delikatny stan zapalny w skórze, co z kolei stymuluje komórki skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Automatyczne wysuwanie kartridża z igÅ‚ami sprawia, że zabieg daje mniejszy dyskomfort w stosunku do mezoterapii igÅ‚owej.
Terapia mikroigÅ‚owa – Efekty:
- spłycenie zmarszczek,
- zagęszczenie skóry,
- poprawa jędrności,
- rozjaśnienie skóry,
- spłycenie blizn ubytkowych,
- poprawa wyglądu rozstępów.
Jak działa mezoterapia cienkoigłowa?
Podczas nakłuwania skóry wytwarzany jest niewielki stan zapalny, który mobilizuje fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Skóra staje się gęsta i elastyczna, a drobne zmarszczki ulegają spłyceniu. Ponadto po zabiegu mezotwerapii mikroigłowej poprawia się ukrwienie skóry dzięki czemu komórki są lepiej dotlenione i odżywione.
Zalety mezoterapii mikroigłowej m.pen
-  stosunkowo krótki czas potrzebny do wykonania zabiegu,
- pełna kontrola nad głębokością iniekcji,
- niewielki ból,
-  krótki czas rekonwalescencji (24-72 h),
-  sterylność – (jednorazowe cartridge z igłami).
Zabieg mezoterapii mikroigÅ‚owej m.pen zaleca siÄ™ wykonywać w seriach – 4-6 zabiegów w 3-4 tygodniowych odstÄ™pach czas. Dopiero wówczas zabieg przynosi oczekiwane efekty.
Przeciwwskazania do mezoterapii mikroigłowej m.pen
- aktywny stan zapalny,
- infekcje (bakteryjne. wirusowe, grzybicze)
- stosowanie antybiotyków
-  ciąża i karmienia piersią,
- niewyrównana cukrzycy,
- alergia na metal
- stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
- czynne choroby nowotworowe,
- padaczka
- skłonność do bliznowców i keloidów
- choroby autoimmunologiczne ( np.reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie tarczycy, Hashimoto, choroba Cohna, choroba Grave-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, etc.);
- zażywanie leków odurzających, alkoholu i innych używek zaburzających podjęcie świadomej decyzji o zabiegu.
Mezoterapia mikroigłowa Poznań
Przeczytaj również:
Mezoterapia – porównanie metod ->
Mezoterapia mikroigłowa na twarz:
- z koktajlem rewitalizującym; 450 zł
- z koktajlem rozjaśniającym 450 zł
- z kwasem hialuronowym CytoCare; 450 zł