Do góry

Mezoterapia igłowa

Codziennie pielęgnujesz swoją skórę stosując rozmaite kremy, sera, maseczki oraz peelingi. Starasz się, ale osiągane efekty nadal nie są dla Ciebie wystarczające. Zapewne wiesz, że dzieje się tak na skutek działania wielu czynników zewnętrznych oraz upływającego czasu. Chcesz wiedzieć jak możesz pomóc swojej skórze? Szukasz małoinwazyjnej metody? Czy chcesz poznać jeden z najlepiej przebadanych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów kosmetologicznych? Jeżeli tak, to mezoterapia napewno skradnie Twoje serce.

 

Twoja cera nadal nie wygląda promiennie, na udach pojawia się cellulit, włosy są słabe i wypadają? Chcesz zrobić coś dla siebie aby zachować zdrowy wygląd i piękno? Zarówno w medycynie jak i kosmetyce – zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego właśnie mezoterapia igłowa powszechnie uważana jest za eliksir młodości.

Mezoterapia jest zabiegiem mającym na celu dostarczyć w głąb skóry szereg składników aktywnych, w tym kwas hialuronowy, witaminy, mikro i makroelementy oraz peptydy. 

 

Dlaczego mezoterapia igłowa jest skuteczna?

Dzieje się tak ze względu na fakt, iż podczas zabiegu koktajl z substancjami aktywnymi zostaje wstrzyknięty bezpośrednio w odpowiednią warstwę skóry. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcje pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki zawarte w koktajlu dostarczane są bezpośrednio do miejsc problematycznych. 

 

Wskazania do mezoterapii:

 • profilaktyka przeciwstarzeniowa,
 • odmłodzenie i poprawa wyglądu skóry,
 • redukcja drobnych zmarszczek i zapobieganie powstawaniu nowych,
 • przywrócenie napięcia i elastyczności skóry,
 • przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry,
 • utrata jędrności skóry twarzy i ciała,
 • cellulit,
 • problem wypadających włosów i łysienia.

Zalety mezoterapii:

 • Zwiększenie ilości kwasu hialuronowego w skórze, co poprawia poziom jej nawilżenia i zapobiega starzeniu.
 • Uzupełnienie poziomu witamin, makro- i mikroelementów, które mają ważny wpływ na przebieg wszelkich procesów metabolicznych w skórze.
 • Poprawienie mikrokrążenia, które pozwala na lepsze dotlenowanie komórek i usunięcie zalegających toksyn.

W efekcie po serii zabiegów mezoterapii igłowej dochodzi do znacznej poprawy struktury skóry, staje się jędrna i elastyczna, jej koloryt jest bardziej równomierny. Małe zmarszczki ulegają spłyceniu, a zasinienia stają się mniej widoczne. Skóra staje się jędrna i promienna.

W naszym gabinecie zabieg mezoterapii igłowej wykonujemy z zastosowaniem francuskich, medycznych produktów Laboratorium RevitaCare, które wielokornie były wyróżniane przez kosmetologów i dermatologów.

Czy mezoterapia jest dla każdego?

Zabiegi  mezoterapii początkowo wykonywano tylko i wyłącznie w celach leczniczych. Współcześnie kosmetologowie wykonują te zabiegi certyfikowanymi, bezpiecznymi produktami w celach upiększających i terapeutycznych. W zależności od potrzeb zabiegi te można wykonywać już u osób powyżej 18 roku życia. W zależności od potrzeb skóry w sposób indywidualny zostaje dobrany odpowiedni produkt. 

 

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Przed zabiegiem kosmetolog wykonujący zabieg zbiera wywiad i dokonuje prawidłowej oceny stanu skóry klienta.Następnie wraz z nim dokładnie wyklucza ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu i określa cele planowanej kuracji.

W następnej części dochodzi do demakijażu i jeżeli jest taka potrzeba aplikuje na skórę maść znieczulającą np. Emla. Po około 30 minutach usuwa nadmiar maści i dokładnie dezynfekuje skórę na całej jej powierzchni.

Do sterylnej, jednorazowej strzykawki nabiera odpowiednią ilość specjalnego koktajlu substancji aktywnych, przeznaczonego do niwelowania określonego problemu na skórze. Następnie wykonuje szereg bardzo płytkich (igła stosowana w mezoterapii jest niezwykle cienka i nie dłuższa niż 4 mm) nakłuć ( w ok. 1 cm odstępach) pozostawiając w każdym z nim małą grudkę zawierającą poprzednio pobrany koktajl.

Bezpośrednio po zabieg skóra zostaje ponownie poddana dezynfekcji, a na jej powierzchnię aplikuje si specjalny kosmetyk łagodzący skórę po zabiegu.

Pomimo, że bezpośrednio po zabiegu na całej powierzchni leczonego obszaru występuje wiele wypukłych grudek, to jednak znikają one w przeciągu kilkunastu godzin. W tym czasie nasza skóra wchłania podane substancje czynne, które działają profilaktycznie przeciwstarzeniowo, intensywnie nawadniają skórę, a także stymulują ją do regeneracji i rewitalizacji.

 

Jak często wykonywać zabieg mezoterapii?

Mezoterapię igłową zaleca się wykonać w dwóch etapach. Pierwszy to dawka uderzeniowa: zaleca się wykonanie 4-ch zabiegów w 2-3 tygodniowych odstępach czasu. Drugi etap to terapia podtrzymująca, którą wykonuje się raz na 2-3 miesiące.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • tendencja do alergii,
 • nieustabilizowana cukrzyca,
 • miejscowe stany zapalne, infekcje (wirusowe, bakteryjne i grzybicze),
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • choroby krwi,
 • skłonność do bliznowców/keloidów,
 • choroby nowotworowe oraz okres do 5 lat od zakończenia leczenia,
 • choroby autoimmunologiczne ( np.reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, łuszczycowe zapalenie stawów, zapalenie tarczycy, Hashimoto, choroba Cohna, choroba Grave-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, etc.);
 • padaczka,
 • przyjmowanie alkoholu oraz innych środków odurzających w dniu wykonania zabiegu.

Zabieg mezoterapii igłowej jest zabiegiem zarówno profilaktycznym jak i niwelującym już powstałe zmiany, przywracającym zdrowy wygląd. Należy pamiętać jednakże, iż nie jest to zabieg zastępujący całkowicie zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, czy wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym. Mezoterapia nie daje efektu wolumetrycznego, natomiast zdecydowanie poprawia jakość skóry, jej strukturę, wygląd i blask. Decydując się na zabieg zawsze należy skonsultować swoje oczekiwania z kosmetologiem wykonującym dany zabieg, gdyż coraz częściej dochodzi o tzw. łączenia technik w celu osiągnięcia oczekiwanych efektów. 

Mezoterapia igłowa – Poznań

Przeczytaj również:

CytoCare – Twój nowy eliksir młodości.

RecitaCare Bio-Revitalisation – zatrzymaj starzenie się okolic oczu.

CelluCare – skuteczny sposób na Twój cellulit.

Bądź piękna

[ssbp]