Do góry

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa

Piękna, gładka skóra o jednolitym kolorze i strukturze, pozbawiona zmarszczek jest marzeniem każdej kobiety. Klucz do idealnej cery to przede wszystkim codzienna pielęgnacja, ale również odpowiednio dobrane zabiegi kosmetyczne. Mikrodermabrazja diamentowa jest nie tylko niezwykle popularnym zabiegiem, ale także skutecznym. Pozwala nie tylko na złuszczenie nadmiernie zrogowaciałego naskórka, ale również poprawia ukrwienie skóry, pozwala wydrenować zalegające toksyny i zapobiega powstawaniu zmarszczek. Dzięki temu zabiegowi wszystkie kosmetyki które zastosujesz w domu będą skuteczniejsze, a Twoja cera idealna.

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa?

Złuszczanie naskórka jest bardzo popularną i szeroko stosowaną metodą zapobiegającą starzeniu się skóry. Do wyboru mamy szereg preparatów i zabiegów ułatwiających to zadanie. Peelingi enzymatyczne i cukrowe pomagają w pielęgnacji domowej. Kwasy – czyli peelingi chemiczne – stosowane w gabinetach sprawiają, że skóra łuszczy się przez kilka dni. Mikrodermabrazja diamentowa jest zabiegiem bardziej intensywnym niż peelingi domowe, ale nie powodują późniejszego łuszczenia jak kwasy. Mikrodermabrazja jest zatem metodą delikatnego, bezbolesnego złuszczania naskórka za pomocą specjalnie to tego opracowanego urządzenia.

Mikrodermabrazję diamentową zaleca się w celu:

 • wygładzenia zmarszczek,
 • poprawie wyglądu drobnych blizn,
 • niwelowaniu przebarwień skóry,
 • oczyszczeniu i spłyceniu porów.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Podczas zabiegu kosmetolog dokładnie oczyści twarz i zdezynfekuje skórę za pomocą wody utlenionej. Następnie przyłoży do skóry głowicę wyposażoną w specjalną końcówkę o odpowiedniej gradiacji pyłu diamentowego, którą będzie przesuwała po skórze w odpowiednich kierunkach i pasmach. Podczas zabiegu możesz poczuć przyjemny masaż, lekkie mrowienie, przyjemne drapanie. W rezultacie następuje złuszczenie obumarłego naskórka. Ssanie które poczujesz podczas zabiegu aktywnie usuwa zanieczyszczenia już w trakcie jego trwania! Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Sama mikrodermabrazja diamentowa trwa od 15 do 30 minut w zależności od wielkości partii ciała jaka jest poddawana zabiegowi. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zdrowo zaróżowiona, a w przypadku osób z cerą wrażliwą zaczerwieniona.

 

Mikrodermabrazja diamentowa — przeciwwskazania:

 • stany ropne występujące na powierzchni skóry;
 • skóra łuszcząca się bp. bezpośrednio po kwasach lub zabiegach laserowych
 • trądzik różowaty oraz choroby naczyniowe
 • przerwanie ciągłości skóry;
 • choroby wirusowe (np. aktywna opryszczka), bakteryjne skóry, grzybicze i pasożytnicze
 • toczeń,
 • choroby nowotworowe,
 • świeże, niezagojone blizny.

Ciąża i okres karmienia piersią jest względym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mikrodermabrazji diamentowej. Nie dzieje się tak ze względu na szkodliwość zabiegu, ale z następujących powodów:
podczas ciąży i okresu karmienia piersią może dochodzić do powstawania przebarwień hormonalnych; wykonanie mikrodermabrazji, zwłaszcza przy nie stosowaniu kremu z filtrem może wzmagać ich powstawanie;
podczas każdorazowego złuszczania skóry jest ona przez kilka minut pozbawiona zewnętrznego płaszcza ochronnego. W przypadku braku zachowania higieny może dość do zainfekowania skóry wymagającego leczenia antybiotykami lub preparatami przecwiwirusowymi, które nie są obojętne dla płodu i jakości pokarmu.

 

Zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej:

Bezpośrednio po zabiegu mikrodermabrazji diamentowej niezbędne jest zastosowanie kremu z filtrem UV. Należy pamiętać, iż po każdym zabiegu złuszczającym skórę w jakimkolwiek stopniu niezastosowaniem kremu z odpowiednim filtrem UV może spowodować powstawanie przebarwień.

Ważne jest aby zapobiegać powstawaniu ewentualnych infekcji, zachowywać podstawowe zasady higieny. W dniu zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny, siłowni, basenów, miejsc o dużych skupiskach ludzi.

Jak często powinnam wykonywać zabieg mikrodermabrazji diamentowej?

Procedury zabiegowe dobiera się w zależności od potrzeb skóry. Zazwyczaj powinno się wykonać 3 zabiegi w 2 tygodniowych odstępach czasu, a następnie raz w miesiącu jako zabieg podtrzymujący efekty. Nie ma wskazań dotyczących częstszego wykonywania zabiegów. Decydując się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej warto połączyć go z innymi procedurami kosmetycznymi jak np. wtłaczaniem ampułek z substancjami aktywnymi, masażem twarzy, maskami algowymi i rewitalizującymi Takie praktyki wzmagają efekt zabiegu.

Inne zabiegi na Zabiegi

[ssbp]