Do góry

Cera z przebarwieniami – pHformula MELA

Zabieg pHenomen MELA jest terapią rozjaśniającą przebarwienia na skórze dedykowaną osobom powyżej 30 roku życia. Dzięki innowacyjnej procedurze i nośnikowi PH-DVC poszczególne substancje aktywne docierają wgłąb skóry przy jednocześnie niewielkim stopniu nekrolizy naskórka, co wyróżnia go w stosunku do tradycyjnych monokwasów stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej.

Dzięki unikalnej, innowacyjnej metodzie transportu i promotora przenikania otrzymujemy bardzo dobre efekty terapeutyczne przy jednoczesnym zminimalizowanym ryzyku skutków ubocznych.  Zabieg pHenomen MELA oddziaływuje na cały naskórek i warstwę brodawkowatą skóry, a także wpływa na uruchomienie całej kaskady przemian skóry właściwej nazywanej remodelingiem. 

PHENOMEN MELA – WSKAZANIA:

Zabieg pHenomen MELA skierowany jest dla osób posiadających cerę:

 • z nierównomiernym kolorytem, cera szara, ziemista, pozbawiona blasku
 • z przebarwieniami o różnej etiologii (posłoneczne, melasma, pozapalne, po antybiotykoterapii)
 • oznakami fotostarzenia i starzenia chronogenicznego o różnym stopniu nasilenia objawów: zmarszczki, odwodnienie skóry, wiotkość i utrata jędrności, zaburzenia w owalu twarzy, zmiany w pigmentacji

PHENOMEN MELA – SKŁAD

Głównymi substancjami aktywnymi wykorzystywanymi podczas zabiegu pHenomen MELA są:

KWAS FITOWY

Wykazuje silne właściwości chelatujące, hamuje proces melanogenezy. Działa rozjaśniająco,  wyrównuje koloryt skóry. Pozytywnie wpływa na regulację wydzielania sebum i przywrócenie odpowiedniego poziomu nawilżenia w skórze.Jest silnym antyoksydantem i zapobiega starzeniu się skóry.

KWAS SALICYLOWY

Ma działanie antyseptyczne – przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Kwas salicylowy w kontrolowany sposób złuszcza martwe komórki z powierzchni naskórka, posiada zdolność przenikania przez warstwę łojową, wnikania w głąb i oczyszcza pory skóry, oraz wnikania w głąb mieszków włosowych, niwelując przy tym rogowacenie okołomieszkowe. Zjawisko to przyczynia się do odblokowania porów oraz zapobiega tworzeniu wszelkich wyprysków, pomaga oczyszczać zaskórniki i łagodzić stany zapalane. 

KWAS MIGDAŁOWY 

Działa regulująco na pracę gruczołów łojowych, zmniejsza wydzielanie sebum, oczyszcza skórę i zwęża pory, ma działanie antybakteryjne – likwiduje bakterie takie jak Staphylococcus aureus, Bacillus proteus, Escherichia coli i Aerobacter aerogenes, ma mocne działanie nawilżające, co w efekcie pozwala na przywrócenie jędrności i elastyczności skóry.

KWAS LAKTOBIONOWY

Posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Hamuje działanie enzymów przestrzeni zewnątrzkomórkowej naskórka tzw. metaloproteinaz, przez co zapobiega tworzeniu się zmarszczek, teleangiektazji, zwiotczeniu skóry. Pobudza syntezę kolagenu, w skórze. Wzmacnia mechanizmy naprawcze, stanowi ochronę przed skutkami działania promieni UV. Wzmacnia ochronną barierę naskórkową.

AZELOGLICYNA

Jest zmodyfikowaną substancją pokrewną z kwasem azelainowym, który powszechnie stosowany jest  jako składnik antybakteryjny, keratolityczny, przeciwzaskórnikowy, przeciwtrądzikowy i normalizujący wydzielanie sebum zalecany w terapiach leczenia trądziku różowatego. Ponadto azeloglicyna wykazuje efekt wybielenia skóry i hamuje działanie tyrozynazy ( enzymu biorącego udział w tworzeniu melaniny). Właściwość ta jest wykorzystywana w miejscowym leczeniu palm hiperpimentacyjnych oraz w zapobieganiu istniejących już przebarwień.  

REZORCYNOL

Wykazuje działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Ponadto rezorcynol działa złuszczająco, hamuje wydzielanie łoju oraz udrażnia ujścia mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Dodatkowo rozjaśnia przebarwienia oraz usuwa niewielkie blizny. 

RETINOL

Posiada silne właściwości przeciwstarzeniowe. Reguluje zróżnicowanie komórek skóry. Stymuluje produkcję  elastyny i włókien kolagenowych typu I jak i VII, wzmacnia strefę przylegania skórno-naskórkowego. Wzmacnia funkcję barierową skóry. Pozytywnie wpływa na niwelowanie przebarwień

KWAS MLEKOWY

Stymuluje produkcję ceramidów, co wpływa na wzmocnienie spoistości komórek i przywraca prawidłowy poziom nawilżenia skóry. Kwas mlekowy znacząco wpływa na wzrost produkcji kolagenu i elastyny, dzięki czemu wykazuje działanie opóźniające procesy starzenia się skóry. Oprócz działania złuszczającego, kwas mlekowy wykazuje działanie wybielające. 

PH-DVC™ COMPLEX

Nośnik substancji aktywnych stosowany w preparatach pHformula zwiększający penetrację substancji czynnych. Dzięki unikalnej i innowacyjnej technologii chroni i zabezpiecza substancje aktywne przed utratą aktywności podczas penetracji przeznaskórkowej. Gwarantuje precyzyjne uwalnianie poszczególnych substancji  w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej głębokości skóry. Chroni przed niekorzystnym i drażniącym wpływem kwasów, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

Działanie zabiegu pHenomen MELA w połączeniu z kompleksem PH-DVC gwarantują unikalne wielokierunkowe działanie rozjaśniające i przeciwstarzeniowe:

 • rozjaśnienie skóry
 • wyrównanie i poprawa kolorytu skóry
 • poprawa napięcia 
 • zmniejszenie łojotoku i pozytywny wpływ na szerokość porów skóry.

PERSONALIZACJA ZABIEGU PHENOMEN MELA

Dzięki 3 stopniom intensywności preparatów pHformula możemy idealnie dobrać siłę zabiegu do potrzeb skóry klienta.  W zależności od tego czy jest w stanie wyłączyć się z życia towarzyskiego czy nie. Zabieg może być dedykowany dla osób, które nie mogą sobie pozwolić lub nie chcą intensywnie się łuszczyć. Ale również może być wykonany w bardziej intensywnej procedurze u osób wymagających szybkich rezultatów. 

Doskonałe efekty terapeutyczne zabiegu pHenomen MELA potęguje zastosowanie witaminy C w aktywnej postaci kwasu L-askorbinowego. Dzięki temu dodatkowo następuje intensywna rewitalizacja i rozświetlenie skóry. 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU PHENOMEN MELA:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • alergia
 • aktywne choroby bakteryjne i wirusowe
 • choroby nowotworowe 
 • bielactwo w miejscach w których chcemy wykonać zabieg
 • przyjmowanie retinoidów
 • łuszczyca aktywna
 • antybiotykoterapia
 • zranienia, przerwanie ciągłości naskórka

ZALECENIA POZABIEGOWE – po zabiegu PHENOMEN MELA:

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić podrażnienie i rumień, który znika przeważnie w przeciągu kilku godzin. Po kilku dniach skóra może zacząć się złuszczać w naturalny sposób – w zależności od intensywności zabiegu i zastosowanej procedury złuszczanie może być:

 • drobnopłatkowe 
 • płatowe, 

należy wówczas przeczekać ten proces i nie wspomagać go żadnymi produktami złuszczającymi. 

 • przez 1 tydzień od wykonanego zabiegu nie zaleca się korzystania z kąpieli w chlorowanej wodzie
 • przez okres 2 tygodni od wykonanego zabiegu nie zaleca się korzystania sauny
 • zakaz stosowania zabiegów podrażniających skórę, peelingów oraz depilacji w miejscu poddanym zabiegowi przez okres 2 tygodni od wykonanego zabiegu

W celu złagodzenia uczucia ściągnięcia zaleca się stosowanie P.O.S.T. Resurfacing Cream pHformula

Pierwszą dobę po zabiegu nie nakładamy makijażu. 

Należy unikać ekspozycji na słońce i solarium przez okres 4 tygodni równocześnie stosując ochronę przeciwsłoneczną (min. 30 SPF) oraz 

zaleconą pielęgnację przez kosmetologa:

 • F.O.A.M. Cleanse pHformula – pianka do mycia twarzy zawierająca kwas mlekowy, ekstrakt z zielonej herbaty, ekstrakt z rumianka
 • P.O.S.T. Resurfacing Cream – do stosowania bezpośrednio po zabiegu, łagodzi podrażnienia, przyspiesza regenerację
 • MELA Serum – terapia na dzień – serum liftingująco-wybielające, wydłuża i potęguje efekt zabiegu, zawiera rezorcynol, ekstrakt z Candida saitoana i kwas hialuronowy
 • MELA Recovery  – terapia na noc  – serum pielęgnujące cerę i wzmacniające efekt  zabiegu pHenomen MELA, zapobiega powstawaniu nowych przebarwień i jest nieodzownym elementem zabiegu MELA, zawiera niacynamid, alfa-arbutynę, kwa migdałowy, kwas salicylowy, kwas fitowy, retinol
 • V.I.T.A. B3 Cream pHformula – krem zawierający niacynę, kwas mlekowy i kompleks nawilżająco-odżywczy do codziennej pielęgnacji rano i wieczorem.
 • C.C. cream SPF 30+ – krem z filtrem UVA i UVB zapobiegający powstawaniu przebarwień posłonecznych podczas trwania kuracji.

Warianty zabiegowe:

 • pHemomen MELA – zabieg podstawowy o działaniu wybielającym
 • pHenomen MELA C+ – zabieg wzbogacony o witaminę C
 • pHull MELA  – zabieg wzbogacony o witaminę C, poprzedzony chemabrazją

Bądź piękna

[ssbp]