Do góry

Pedicure

Pedicure frezarkowy

Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne na stopy, pedicure


Jeszcze do niedawna pedicure – czyli pielęgnacja stóp polegała jedynie:

  • na skróceniu paznokci,
  • odsunięciu skórek,
  • ścięciu nadmiaru zrogowaciałej skóry za pomocą skalpela czy też omegi.

Następnie zazwyczaj wyrównywano powierzchnie skóry na podeszwie stopy specjalną tarką, która niestety była wielokrotnego użytku. Rodziło to za sobą wiele ryzyka związanego z zacięciem (przerwaniem ciągłości naskórka) czy też zakażeniem – nigdy nie mamy pewności czy poprzednia osoba, której wykonywano zabieg nie cierpi na jakąś chorobę (nie jest nosicielem wirusa HIV, WZW czy też nie choruje na grzybicę). W dzisiejszych czasach sprawa wygląda całkowicie inaczej.

Dzięki rozwojowi technologi aktualnie do zabiegów pielęgnacyjnych na stopy – pedicure- stosuje się tzw. frezarki.

Frezarka jest urządzeniem, w którym do usuwania nadmiaru zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy stosuje się jednorazowe frezy.

Frezy bezpośrednio po zabiegu są albo wyrzucane albo (jeżeli są zbudowane ze stali chirurgicznej) sterylizowane w specjalnych urządzeniach (autoklawach). Dzięki temu nie ma możliwości doprowadzenia do przeniesienia danej jednostki chorobowej z pacjenta na pacjenta.

W gabinecie kosmetyczno-podologicznym Benly Beauty pracujemy na sprzęcie o najwyższej jakości, dlatego do pracy przy stopach wybraliśmy frezarkę marki Gerlah Sirrius. Dzięki rozpylaniu podczas zabiegu specjalnego płynu chłodząco-dezynfekującego każdy klient odczuwa niezwykły komfort wykonywanego zabiegu bez względu na porę roku, czy też problem z jakim przyszedł do naszego gabinetu.

Chcąc maksymalnie zadbać o odpowiednią pielęgnację po zabiegach w naszym gabinecie sugerujemy zakup odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji domowej. Doświadczony personel gabinetu Bently Beauty zdecydował o podjęciu współpracy z marką Allpresan, która posiada szeroką gamę preparatów. Wsród nich znajdą Państwo kremy w piankach oraz specjalistyczne kosmeceutyki zalecane do pielęgnacji stopy cukrzycowej.

Cennik

Pedicure frezarkowy pełny 90 zł
Pedicure męski 90 zł
Frezowanie samych pięt 60 zł
Manicure na paznokcie u stóp 50 zł
[ssbp]