Do góry

Stymulator tkankowy

Stymulatory tkankowe – skuteczna poprawa wyglądu skóry

Wraz z biegiem lat na naszej skórze pojawiają się oznaki mijającego czasu. Najczęściej są to zmarszczki, utrata elastyczności czy opadanie owalu twarzy. Główną przyczyną tych zmian jest utrata predyspozycji do wytwarzania kolagenu i elastyny. Kolagen to istotny element budulcowy tkanek, który zapewnia skórze miękkość i sprężystość. Z kolei elastyna sprawia, że skóra zachowuje elastyczność w trakcie rozciągania oraz pozostaje jędrna i gładka. Skutecznym sposobem na utrzymanie młodego wyglądu pomimo upływających lat jest bogata oferta zabiegów kosmetologicznych. Jedna z polecanych nowości w tym zakresie, która daje wyjątkowo naturalny efekt, to innowacyjne stymulatory tkankowe.  

Czym są stymulatory tkankowe?

Do tej pory w przypadku zaniku tkanek i spadku jędrności skóry stosowano głównie wypełniacze. Obecnie w dziedzinie medycyny przeciwstarzeniowej przodują stymulatory tkankowe, czyli preparaty odbudowujące strukturę skóry. Ich działanie polega na stymulacji komórek do produkcji kolagenu i elastyny. To jedna z najnowszych, najdynamiczniej rozwijających się kategorii preparatów do iniekcji, które dają szybki, naturalny i dyskretny efekt. Oczywiście stymulatory tkankowe dzielimy na permanentne i wchłanialne. Do grupy stymulatorów  permanentnych zaliczamy te, które zawitają hydroksyapatyt wapnia jak i kwas L-polimlekowy, służą one głównie do wypełniania ubytków w tkankach – dają długotrwały efekt odbudowy ubytków w skórze.   Natomiast do lekkich stymulatorów tkankowych zalicza się preparaty zawierające m.in. aminokwasy, kwas dezoksyrybonukleinowy, polinukleotydy, molekuły hybrydowe a także nieusieciowany kwasu hialuronowy.

Stymulatory tkankowe są rozwiązaniem przeznaczonym dla osób szukających alternatywy dla klasycznych wypełniaczy. Wskazania do zabiegu to: zmniejszenie sprężystości twarzy, występowanie zmarszczek, utrata blasku i nawilżenia, pogrubienie rysów, a także utrata konturu twarzy. Miejscami iniekcji są nawet trudne anatomicznie, zwiotczałe obszary skóry, które wcześniej były ciężkie do odbudowy (np. okolice oczu). Stymulatory tkankowe mogą stosować osoby w niemal każdym wieku niezależnie od rodzaju skóry.

Stymulatory tkankowe – efekty i działanie

Rezultaty stosowania stymulatorów tkankowych to przede wszystkim poprawa jędrności, sprężystości, gęstości oraz jakości skóry. Poszczególne preparaty działają nie tylko na poziomie liftingu, ale też antyoksydacji i nawilżenia. Istotną kwestią jest również fakt, że stymulatory podkreślają owal twarzy, nie zmieniając jej rysów i dając niezwykle naturalny efekt. Zwalczają oznaki starzenia, wspierają procesy bioregeneracji.

W naszym gabinecie stosujemy nastepujące preparaty:

TwAc Eyes

produkt przeznaczony do stosowania pod oczy o silnym działaniu liftingującym i wygładzającym. Jego głównym składnikiem są polipeptydy, a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Preparat jest skierowany do osób borykających się ze zwiotczeniem skóry w obszarze powiek. 

Sunekos 200

system regeneracji macierzy pozakomórkowej skóry zawierający mieszaninę aminokwasów (prekursorów kolagenu typu I oraz elastyny). Wygładza zmarszczki, nawilża i modeluje kontur twarzy. Również dedykowany wrażliwej skórze powiek.

Sunekos 1200

stymuluje syntezę kolagenu, elastyny i macierzy pozakomórkowej, zapewniając pełną regenerację, wygładzenie zmarszczek, nawilżenie wszystkich warstw skóry oraz rewitalizację i rozświetlenie.

Profhilo

nazywany przez zabiegowców hitem medycyny estetycznej  , dający efekt miliona sprężynek, poza molekułami młodości zawiera nieusieciowany kwas hialuronowy o stężeniu aż 64 mg w jednej dawce. Daje efekt ujdrniający, wygładzający, głęboko nawilżający. Poprawia gęstość skóry, wypełnia i przywraca owal twarzy.

Ejal 40

Przywraca fizjologiczne funkcje skóry, poprawia jej gęstość, owal twarzy, odżywia i polepsza ogólną kondycję cery.

Linerase

Jego główny składnik aktywny to atelokolagen typu I, stymuluje fibroblasty, poprawia gęstość i elastyczność skóry, redukuje blizny i rozstępy,  liftinguje skórę twarzy i ciała, wygładza i redukuje zmarszczki oraz wiotkości skóry.

Dlaczego warto zdecydować się na zabiegi z użyciem stymulatorów tkankowych?

Zabieg z użyciem stymulatorów tkankowych to odpowiedź na potrzeby klientów, którym zależy na szybkim, skutecznym i naturalnym efekcie odmłodzenia. Zastosowanie odpowiednich preparatów pozwala cieszyć się piękną, jędrną, pozbawioną zmarszczek skórą przez długi czas. Co więcej, sam zabieg nie ogranicza codziennego funkcjonowania i jest metodą nieinwazyjną.

Stymulator tkankowy odbudowuje strukturę skóry, pobudzając w niej naturalne procesy produkcji kolagenu i elastyny. Doskonale odświeża, nadaje blask, poprawia jędrność oraz jakość cery.

Poza tym liczba dostępnych na rynku preparatów sprawia, że niemal każdy znajdzie opcję dla siebie. Zabieg można stosować bez względu na wiek – to specjalista (a nie metryka) decyduje o tym, czy konkretny produkt przyniesie oczekiwany, wymarzony efekt.

Chcesz wiedzieć więcej? Koniecznie przeczytaj:

Stymulatory tkankowe – przeciwwskazania

Stymulatory tkankowe – dlaczego niektórzy klienci nie widzą efektów

[ssbp]