Jaki jest najlepszy sposób na komary? Pozbądź się skutecznie komarów

Istnieje wiele przyjemności w życiu, które często są zakłócane z powodu uciążliwych owadów, jakimi są komary. Uprzykrzają one między innymi siedzenie na tarasie, korzystając z dobrej pogody, spędzanie popołudnia w parku, czy nawet wypoczywanie w domu – czy jest coś bardziej irytującego niż próba zaśnięcia z brzęczącym dźwiękiem wokół ucha? Dlatego tak bardzo warto znać sposoby na to, jak się pozbyć komarów. Jeśli chcesz zapomnieć o ich ukąszeniach, czytaj dalej.

Sposoby na komary, aby nie wlatywały łatwo do mieszkania

Aby powstrzymać komary przed wtargnięciem do domu, szybką, skuteczną i zdecydowanie polecaną przez nas sztuczką jest umieszczenie moskitier na wszystkich oknach. Umożliwiają one wentylację i cieszenie się czystym powietrzem we wnętrzu, ale bez obaw, że komary dostaną się do środka. Oczywiście komary są szybkie i bardzo zręczne, wykorzystują każdą okazję, aby wkraść się do środka, dlatego trzeba mieć plan B.

Zapobiegaj stwarzaniu dogodnych warunków dla komarów

Jeśli nie przyciągniesz ich uwagi, być może nawet nie będziesz musiała szukać sposobów na to, jak pozbyć się komarów. Podobnie jak inne organizmy żywe, szukają one wilgoci i resztek jedzenia. Jeśli od razu posprzątasz powierzchnie po jedzeniu i upewnisz się, że w roślinach nie znajduje się stojąca woda, zdecydowanie ograniczysz ich miejsce do żerowania.

Wykorzystaj naturalne zapachy, których komary nieznoszą

Dodatkowo warto, wiedzieć, że niektóre zapachy są bardzo nieprzyjemne dla tych owadów. Używaj kadzidełek o zapachu cytryny, eukaliptusa lub lawendy. Możesz też wypróbować rośliny cytronelowe lub miętowe, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, ponieważ są to rośliny odstraszające komary.

Sposoby na komary, aby wyeliminować je natychmiast

  1. Środki owadobójcze. Najszybszym sposobem na pozbycie się komarów jest użycie chemicznych środków owadobójczych. Można je znaleźć w każdym supermarkecie w różnych formatach i są one bardzo przydatne, gdy owady są już w Twoim otoczeniu. Są one dostępne do stosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz, z zapachem lub bez (a przynajmniej tak twierdzą producenci) i o różnych poziomach stężenia. Szczególnie polecamy spirale, które są naprawdę skuteczne na zewnątrz.
  2. Urządzenia elektryczne. Elektryczne odstraszacze, lub lampy UV pułapki są bardzo przydatne, ponieważ działają przez cały czas.
  3. Wykorzystaj domowe pułapki na komary. Umieść w pojemniku mieszaninę wody z cukrem, miodem, wodą i mąką lub mieszaninę mydła i octu, która będzie zabójczą pułapką na komary.
  4. Wypróbuj przezroczyste plastikowe torebki. Powinny być one wypełnione wodą i kilkoma monetami. Odbijające się promienie odstraszą komary. Najlepiej powiesić je w oknach. Może nie jest to najbardziej praktyczna sztuczka, ale warto ją wypróbować w okresach wzmożonego ataku komarów.

Wskazówki, jak odstraszać komary od własnego ciała

  1. Unikaj zapachowych produktów do ciała. Chociaż niektóre zapachy działają odstraszająco na komary, inne balsamy do ciała lub perfumy mogą przyciągać komary. Najlepiej jest unikać ekstrawagancko pachnących perfum, wód kolońskich, mydeł lub balsamów do ciała, jeśli będziesz spędzać czas na zewnątrz w godzinach największej aktywności komarów.
  2. Wybierz oświetlenie LED. Owady są przyciągane, przez promienie podczerwone i ciepło, jeśli jednak używasz białych lub ciepłych świateł LED, unikniesz przyciągania natrętnych komarów.
  3. Wykorzystaj spraye i bransoletki. Aby zapobiec ukąszeniom, wybierz spray’e przeznaczone do skóry, lub użyj bransoletek cytronelowych, które nie zawierają żadnych toksycznych substancji.
  4. Dobry wentylator to kolejna skuteczna i niedoceniana broń przeciwko komarom. Siła powietrza bardzo im przeszkadza i w końcu udają się w miejsce, w którym jest im wygodniej.
  5. Wybierz jasne ubrania, najlepiej z długimi rękawami, ponieważ odbijają światło, co sprawia, że są irytujące dla komarów.