Ćwiczenie na szczupłe uda – co warto wiedzieć?

Szczupłe uda to bez wątpienia marzenie wielu kobiet. Co robić, aby marzenie to stało się rzeczywistością? Zdania na ten temat pewnie są różne, także najlepiej będzie, jeśli po prostu przyjrzymy się możliwym rozwiązaniom. Jakie ćwiczenie na szczupłe uda będzie najlepsze?

Konieczna jest regularność!

Można opowiadać o tym, że jedno czy drugie rozwiązanie daje fantastyczne rezultaty, ale nie zapominajmy o tym, że każde ćwiczenie na szczupłe uda musi być wykonywane regularnie. Jeśli regularności brakuje, trudno spodziewać się osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Ważne w tym wszystkim jest też to, że wcale nie chodzi o szczególny reżim treningowy. Tak naprawdę wystarczy trenować dwa, może trzy razy w tygodniu.

Czy mogą pojawić się jakieś problemy?

Podczas wykonywania ćwiczeń mogą pojawić się pewne kłopoty. Przede wszystkim trzeba mieć pewność, że wszystko jest wykonywane tak, jak należy. Poza tym uda i okolice bioder to dla wielu kobiet najbardziej problematyczne miejsca. To właśnie tam najczęściej można zaobserwować gromadzenie się tkanki tłuszczowej. Tym samym ćwiczenia na szczupłe uda muszą iść w parze z właściwie zbilansowaną dietą. Ważny jest też styl życia – ciągła praca przy komputerze i brak ruchu to nie jest połączenie, które daje dobre efekty.

Uniwersalne podejście

Warto również mieć świadomość tego, że ćwiczenie na szczupłe uda to uniwersalne rozwiązanie. Troska o uda zawsze niesie za sobą modelowanie pośladków. Poza tym mięśnie odpowiedzialne za wygląd ud i całych nóg często pracują także właśnie podczas standardowych ćwiczeń na uda.

Bez rozgrzewki ani rusz

Kiedy celem jest odchudzanie, bardzo często możemy usłyszeć o chęci osiągnięcia jak najszybszych efektów. Nie można jednak zapomnieć o tym, że problemy nie wzięły się z niczego i nad uporaniem się z nimi należy solidnie popracować. Świetnym przykładem jest przeprowadzenie rozgrzewki – bez rozgrzewki nie można zacząć pracy nad własnym ciałem. Co więcej, rozgrzać powinno się całe ciało. Nie ma znaczenia, że chodzi o uda – wykonywanie ćwiczenia na szczupłe uda zaangażuje całe ciało. Niewłaściwie wykonywana rozgrzewka (lub jej brak) to zwiększone ryzyko pojawienia się kontuzji.

Ćwiczenia na uda

Dopiero teraz możemy skupić się na konkretnych ćwiczeniach. Oto 4 propozycje dla wszystkich kobiet, którym zależy na szczupłych udach:

  • wymachy nogami w klęku podpartym – należy przyjąć pozycję w klęku podpartym na dłoniach; wymachy mają być robione zgiętą nogą w kolanie,
  • unoszenie bioder do góry – ćwiczenie to zalicza się do grona podstawowych. Podczas wykonywania ćwiczenia należy położyć się na podłodze z nogami zgiętymi w kolanach, ręce powinny znajdować się wzdłuż tułowia. Następnie biodra powoli powinny unosić się do góry. Z uniesionymi biodrami trzeba wytrzymać kilka sekund i potem powoli je opuścić.
  • wymachy nogami podczas leżenia na brzuchu – ręce pod brodą i zgięte nogi w kolanach. Nogi powinno się unosić do góry naprzemiennie.
  • unoszenie nóg podczas leżenia na brzuchu – to samo, co podczas wcześniejszego ćwiczenia, tyle że obie nogi powinno się unosić do góry równocześnie.

Jak widać, uda można ćwiczyć na wiele sposobów.

Ćwiczenia na szczupłe uda – wiele możliwości i właściwe przygotowanie

Uda można ćwiczyć na wiele sposobów, ale na początku nie to jest najważniejsze. Konieczne jest zrozumienie tego, jak pracuje ciało. Tym samym trzeba zastanowić się nad:

  1. Trybem życia
  2. Dietą
  3. Czasem, jaki musi zostać poświęcony na odchudzanie.
  4. Znaczeniem ćwiczeń na szczupłe uda (choćby wpływ na pośladki).
  5. Rozgrzewką.

Kiedy celem jest odchudzanie, należy pamiętać o tym, że wszystko musi zostać wykonane we właściwy sposób i niczego nie można przyśpieszyć. To jedyna droga do tego, aby osiągnąć odpowiednie efekty.