Perfumy Hermès: kwintesencja szyku i świadomej elegancji

Szukając nowych zapachów bardzo często meandrujemy między markami, z którymi wcześniej nigdy nie mieliśmy do czynienia, chętnie testując chociażby zapachy marek ultra premium. Tutaj dobrym  przykładem będą perfumy Hermès, czyli francuskiego domu mody z długą i bogatą historią, która sięga pierwszej połowy XIX wieku. Perfumy tej marki to fantastyczna propozycja na pomysł dla kogoś bliskiego lub… dla siebie, o czym przekonujemy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury.

O marce Hermès

Hermès to marka znana przede wszystkim z produkcji luksusowej galanterii skórzanej, torebek, ubrań, a także wyjątkowych perfum. Te ostatnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co wynika m.in. z faktu, iż są to prawdopodobnie jedyne produkty Hermès, na których zakup może sobie pozwolić przeciętnie sytuowana osoba. Jeśli więc chcesz sprawić sobie coś naprawdę luksusowego, to perfumy francuskiego domu mody mogą być super propozycją dla Ciebie.

Historia perfum Hermès

Marka ma bardzo długą tradycję w produkcji wyjątkowych kompozycji zapachowych. Pierwsze perfumy Hermès pojawiły się na rynku w 1951 roku i były dziełem Edmonda Roudnitskiego, jednego z najwybitniejszych perfumiarzy w historii.

Marka błyskawicznie znalazła dla siebie interesującą niszę. Pierwsze kompozycje Hermès charakteryzowały się nutką aromatu naturalnej skóry, co stanowiło nawiązanie do początków i głównej linii produktowej marki. Skórzane akcenty w zapachach stały się znakiem rozpoznawczym Hermès, pojawiając się również we współczesnych kompozycjach tego prestiżowego domu mody.

Najsłynniejsze zapachy Hermès

Perfumy Hermès błyskawicznie zdobyły uznanie klientów, początkowo we Francji, a następnie w całej Europie i na innych kontynentach. Marka regularnie wprowadzała nowe zapachy, które z czasem stały się jej klasykami i wręcz ikonami rynku perfumeryjnego.

Tutaj bardzo dobrym przykładem będzie Caleche, cudowna kompozycja kwiatowo-szyprowa, która zadebiutowała w 1961 roku i została stworzona przez legendarnego perfumiarza Guy’a Roberta.

Obecnie jednymi z najchętniej wybieranych zapachów Hermès są te z linii Twilly d’Hermès, która została zaprojektowana przez Christine Nagel, od 2017 roku pełniącą funkcję głównego kreatora zapachów marki. Twilly d’Hermès to zapach młodzieńczy, energetyczny, pełen kontrastów, który idealnie oddaje ducha nowoczesnej kobiety.

Najpopularniejsze perfumy Hermès

Francuska marka oferuje naprawdę duży wybór przepięknych zapachów, wśród których każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Ważne jest przy tym to, że perfumy Hermès są dedykowane zarówno paniom, jak i panom, a do tego dochodzi pokaźna kolekcja zapachów unisex.

Do tych najpopularniejszych propozycji francuskiego domu mody zaliczymy:

  • Hermès H24– to nowoczesny zapach dla mężczyzn, który wyróżnia się intensywnymi nutami drzewnymi, tworząc kompozycję pełną świeżości i elegancji.
  • Hermès Twilly d’Hermès– wspomniana już energetyczna kompozycja dla kobiet, łącząca nuty imbiru, tuberozy i drzewa sandałowego. To zapach pełen życia, który doskonale oddaje charakter współczesnej kobiety, dodając pewności siebie i świetnie sprawdzając się zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje.
  • Hermès Terre d’Hermès– to klasyczny zapach dla mężczyzn, który łączy nuty cytrusowe z drzewnymi i mineralnymi, tworząc głęboką i zmysłową kompozycję. Jest to bardzo interesująca propozycja dla panów w każdym wieku, którzy chcą podkreślić swój status odpowiednim zapachem.

Dodajmy, że każdy z tych zapachów może być fantastycznym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego.

Gdzie kupisz perfumy Hermès?

Duży wybór oryginalnych perfum tej cenionej marki znajdziesz w ofercie Super Drogerii, renomowanej drogerii internetowej, która oferuje wyłącznie perfumy z oficjalnego źródła i świeżego rozlewu. Dostępne są i zapachy dla pań, i panów, w bardzo atrakcyjnych cenach. Sprawdź również korzystne testery perfum.

Perfumy Hermès dostępne w ofercie Super Drogerii znajdziesz na stronie internetowej https://www.super-drogeria.pl/pl/producers/hermes-1662458645.html.