Seks w okres, czyli o przyjemności podczas „tych” dni

Być może zastanawiałaś lub zastanawiałeś się kiedyś, czy okres stanowi przeciwskazanie przed uprawianiem seksu. Z medycznego punku widzenia – nic bardziej mylnego! Dalsza część tego artykułu rozwinie ten temat, a tym samym rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Seks w okres, czyli do siedmiu dni… wstrzemięźliwości?

Wiele kobiet, a nawet mężczyzn, zastanawia się, czy uprawianie seksu w czasie miesiączkowania jest właściwe. Najczęstszymi obawami zdają się być:

  • niepewność co do higieny takiego aktu;
  • strach przed infekcjami;
  • blokady psychiczne.

Są to jednak kwestie, na które ma się wpływ. Można więc zadbać o nie w taki sposób, by zbliżenie pary przyniosło komfort i wiele przyjemności. A wstrzemięźliwość? Nie jest wtedy konieczna!

Seks w okres – prawidłowa higiena pracy!

Po pierwsze, komfort psychiczny

Zawsze, ale to zawsze, nim dojdzie do aktu seksualnego, istotny jest komfort psychiczny zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Po prostu obie osoby muszą tego chcieć. Seks w okres może budzić dyskomfort psychiczny. Najważniejsze jest to, by kochankowie poznali swój szczery pogląd na tę kwestię, a następnie wspólnie podjęli decyzję o współżyciu. Widok krwi, skrzepów – nie jest dla każdego. Jak również nie dla każdej kobiety komfortowe jest uprawianie seksu w czasie miesiączki. Nie należy więc się do tego zmuszać, jak również nie należy zmuszać swojej osoby partnerskiej. Seks jest najlepszy wtedy, gdy obie strony czerpią z niego równie dużo przyjemności!

Po drugie, dbaj o higienę ciała

Kobieta, jak i jej partner, powinna dbać o czystość całego ciała, zarówno przed obyciem aktu seksualnego, jak i zaraz po nim. Prysznic, kosmetyki do higieny intymnej to podstawa! Jednocześnie istotne jest, aby płeć piękna zawsze korzystała z toalety po zakończonym seksie – po prosto oddała mocz. To bowiem zapobiegnie ewentualnym infekcjom. A podczas okresu? Schemat jest taki sam!

Po trzecie, czystość miejsca

Podczas uprawiania seksu w okres, ważne jest to, aby zadbać również o czystość miejsca. Najprostszym sposobem jest uprawianie seksu pod prysznicem. Spływająca woda od razu będzie usuwać ewentualne skrzepy krwi. Jeśli jednak wolisz standardowe rozwiązania, podczas uprawiania seksu w łóżku warto położyć pod biodrami partnerki ręcznik w ciemnym kolorze. To on przyjmie na siebie krew menstruacyjną, jednocześnie zapobiegając pobrudzeniu się pościeli.

Po czwarte, ciąża to nie jest naturalna antykoncepcja!

Zawsze pamiętaj o zabezpieczeniu się podczas uprawiania seksu w czasie okresu. Ten bowiem nie działa antykoncepcyjnie. Jeśli nie planujesz rodziny, prezerwatywa będzie niezbędnym elementem okresowych igraszek!

Zalety seksu w okres

Być może dalej są w Tobie obawy przed uprawianiem seksu w czasie okresu. Dlatego niżej znajdziesz zalety seksu w tym wyjątkowym czasie. Być może dzięki nim niepewność zmaleje, a ciekawość oraz chęć odbycia stosunku wzrośnie.

Większa przyjemność

Wiele kobiet potwierdza, że w czasie miesiączki ich orgazmy są intensywniejsze. Jest to możliwe, ponieważ w czasie okresu narządy płciowe kobiet są bardziej przekrwione, a więc bardziej wrażliwe na dotyk partnera. A co jest bardziej podniecającego dla mężczyzny, niż jego kobieta wijąca się w ekstazie?

Nowe możliwości

W czasie okresu szyjka macicy zmienia delikatnie swoją pozycję – jest skierowana do osi kanału rozrodczego. Daje to możliwość wypróbowania nowych pozycji seksualnych oraz poznania dotąd niezaznanej przyjemności. Pamiętaj jednak, że należy podchodzić z rozwagą do nowych pozycji. Bezpieczeństwo obojga partnerów to podstawa!

Krótsza miesiączka

Są kobiety, które zauważają różnicę w długości trwania swojego okresu po współżyciu w czasie jego trwania. Jest on według nich krótszy. Ma to swoje uzasadnienie, bowiem w czasie osiągania przez kobietę orgazmu, mięśnie jej macicy kurczą się i rozluźniają. To umożliwia szybsze wyzbycie się przez organizm płynów menstruacyjnych. Warto się przekonać, czy jest to prawdą.

Podczas seksu okres niestraszny!

Teraz już wiesz, że okres nie stanowi żadnych przeciwwskazań zdrowotnych, by uprawiać seks w jego czasie. Jednak, jak zostało to podkreślone w artykule, zawsze upewnij się, że Twoja druga połówka jest gotowa na ten krok. To nie zawsze jest takie oczywiste!