Witamina D przelicznik jednostek – co warto wiedzieć o popularnym suplemencie?

Witamina D to bardzo ważny składnik odżywczy, który w okresie zimowym powinien być suplementowany. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego, jak przeliczać jednostki Witaminy D i jaka jej ilość potrzebna jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Witamina D przelicznik jednostek – zadbaj o zdrowie.

Witamina D przelicznik jednostek – właściwości

Najczęściej wymienianą zaletą stosowania witaminy D jest jej wpływ na wchłanianie wapnia. To dzięki niej możliwe jest wsparcie wchłaniania niektórych pierwiastków z przewodu pokarmowego do organizmu. Jest to bardzo ważne dla osób, które chcą zachować zdrowe kości i zęby. Brak witaminy D w organizmie znacząco wpływa na prawidłowe przyswajanie fosforu oraz, wcześniej wspomnianego wapnia. Wapń jest o tyle ważny, że bez niego niemożliwa jest mineralizacja kości. Na uwagę zasługuje fakt, że w okresie rozwoju człowieka, wapń jest jednym z najważniejszych składników mineralnych.

Czy suplementy są zdrowe – witamina D przelicznik jednostek

W Polsce zimą, temperatury potrafią spaść do wielu kresek poniżej zera. Jest to sezon, w którym należy zadbać o prawidłowe odżywianie i dostarczanie organizmowi najpotrzebniejszych składników odżywczych. Ludzie, dla których ważne jest dbanie o zdrowie, doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak istotna jest suplementacja. Składniki odżywcze z samego pożywienia nie wchłaniane są w stu procentach, toteż logicznym rozwiązaniem jest korzystanie z dostępnych w sklepach lub aptekach suplementów.

W czym zawarta jest witamina D?

Najdoskonalszym źródłem witaminy D jest żywność pochodzenia zwierzęcego. Są to przede wszystkim tłuste gatunki ryb, takie jak tuńczyk, czy też dostępna w dobrej cenie makrela. Witaminę tę, można również znaleźć w wątrobach zwierząt hodowlanych oraz dzikich. Niezwykle popularnym źródłem witaminy D są wszelkiego rodzaju produkty, do której specjalnie dodawana jest ona jako wzbogacenie. Są to przede wszystkim, soki owocowe oraz produkty zbożowe. W tej drugiej grupie znajdują się m. in. płatki śniadaniowe.

Suplementy – najlepsze źródło witaminy D

Witamina D obecna jest w składzie wielu popularnych suplementów. Osoby, które chcą zakupić wysokiej klasy produkty zawierające witaminę D, powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą sklepów internetowych oraz stacjonarnych znanych na rynku lokalnym z wprowadzania do obiegu bezpiecznych suplementów. Suplementy sprzedawane w polskich sklepach, zawierają witaminę w formie D3, lub równie popularnej D2. Z uwagi na fakt, że dostęp do słońca zimą jest szczególnie utrudniony to włączenie suplementów z witaminą D, wydaje się być wręcz koniecznością.

Jak prawidłowo przeliczać jednostki witaminy D?

Aby być pewnym tego, że dostarcza się odpowiednią ilość witaminy D do organizmu, należy zapoznać się z zasadami przeliczania jej jednostek. Jako iż, wiele osób może uznawać takie przeliczenia za zbyt skomplikowane, najlepszym rozwiązaniem jest sprowadzenie rachunku do podziału na dwie jednostki. Pierwsza z nich to mikrogramy, drugą są natomiast nanogramy. Witamina D sprzedawana w Europejskich sklepach posiada najczęściej informacje podawaną właśnie w mikrogramach lub nanogramach. W obrocie międzynarodowym przyjęto przeliczanie jednostek za pomocą tzw. jednostek międzynarodowych. Co ważne, w tej sposób sprzedaje się produkty z witaminą D w USA. Każdy, kto chce wzbogacić dietę o produkty z witaminą D, powinien dowiedzieć się więcej na temat tego, jak duże ilości muszą być przyjmowane przez organizm. Jak wiadomo, każdy człowiek potrzebuje różnych ilości witamin oraz składników odżywczych.