Kolorowe włosy – kto może je nosić?

W dzisiejszych czasach kolorowe włosy może nosić niemal każdy. Nikogo nie szokują czerwone, zielone czy różowe pasma, chociaż wiele zależy od wykonywanego zawodu i typu osobowości. Czy każdy może farbować włosy na niecodzienne barwy?

Kolorowe włosy – czy wiek ma znaczenie?

Przyjęło się uważać, że kolorowe włosy, podobnie jak tatuaże czy kolczyki na twarzy, to domena ludzi młodych, uwielbiających eksperymenty i szukających sposobu na wyróżnienie się w tłumie. Obecnie jednak to się zmienia. Coraz częściej można zauważyć na ulicy dojrzałe osoby, a nawet seniorki dumne ze swojego niecodziennego wyglądu.

Kolorowe włosy u nastolatków

Nie każda szkoła pozwala na farbowanie włosów. Wielu dyrektorów i rodziców jest jednak coraz bardziej liberalnych. W końcu nieco inna fryzura nie jest czymś wulgarnym, nie przekłada się też na niewłaściwe zachowanie.  Ze względu na dostępność szamponów koloryzujących i innych sposobów na krótkotrwałe farbowanie, coraz częściej można spotkać nastolatki, a nawet młodsze dzieci z kolorowymi włosami.

Kolor u dorosłej osoby

Nie tylko młodzi dorośli kochają kolorowe włosy. Również osoby w wieku średnim noszą coraz częściej zadbane, kolorowe fryzury i nikogo to nie dziwi. Zieleń, błękit, a nawet kolory tęczy połączone z odpowiednią stylizacją wyglądają olśniewająco.

Seniorzy z kolorowymi włosami – tak czy nie?

Na ulicach nie brakuje również seniorów, którzy wyróżniają się fryzurą, dotyczy to głównie kobiet. Wiele starszych osób uświadamia sobie, że nie warto kierować się tym, co myślą inni, nie zważa na swój wiek i w związku z tym pozwala sobie na różnego rodzaju eksperymenty.

Kolorowe włosy a typ urody

Czy każdy, bez względu na typ urody, może nosić kolorowe włosy? Oczywiście! Żeby jednak uzyskać najlepsze efekty, trzeba dobrze dobrać ich odcień. Istotne jest zwłaszcza ustalenie, czy do danej osoby pasują ciepłe, czy chłodne barwy. Najłatwiej ustalić to, przykładając do twarzy na zmianę złotą i srebrną chustę. Przy odpowiednim kolorze twarz wydaje się bardziej promienna, a oczy pięknie błyszczą.

  • Ciepły typ urody – wygląda pięknie w otoczeniu złota. Pasują do niego płomienne czerwienie, pomarańcze, żółcie, ciepłe odcienie fioletu.
  • Chłodny typ urody – wygląda dobrze w otoczeniu srebra. Odpowiednie będą dla niego kolorowe włosy w odcieniu błękitu, turkusu, chłodnego różu.

Ważna jest również intensywność wybranego koloru. Osoby o delikatniejszej urodzie powinny decydować się jedynie na lekkie zabarwienie włosów, nie na wyrazistą barwę.

Czy tylko dla odważnych?

Wydaje się, że kolorowe włosy pasują tylko do odważnych osób i rzeczywiście nie każdy będzie się z nimi dobrze czuł. Może się też jednak okazać, że to właśnie one dodadzą pewności siebie bardziej nieśmiałym ludziom. Wyróżniając się w tłumie kolorowymi włosami, będziemy sprawiać wrażenie bardziej zdecydowanych i pozytywnych osób, a wybierając ulubiony kolor, w naturalny sposób poprawimy sobie nastrój, robiąc tym samym lepsze pierwsze wrażenie.

Komu nie wypada nosić takich włosów?

Coraz częściej można zauważyć, że nawet osoby wykonujące szanowane zawody posiadają kolorowe włosy, nie jest to jednak regułą. Wciąż zdarza się, że dyrektor szkoły lub urzędu nie chce zatrudnić kobiety o zielonych czy niebieskich włosach. To jednak kwestia czasu, zmiany kulturowe dokonują się każdego dnia. Mimo wszystko podejmując decyzję o farbowaniu, warto zastanowić się, czy kolorowe włosy nie utrudnią nam codziennego funkcjonowania.

Czy warto pofarbować włosy na oryginalny kolor? Wiek czy typ urody nie powinny powstrzymywać naszych marzeń o ciekawej fryzurze. Jeśli tylko wykonywany zawód na to pozwala, warto zrealizować pragnienie  zmiany wizerunku.