Jak schudnąć z nóg? Ćwiczenia, dieta cud i zabiegi estetyczne

Kobiety mają tendencję do akumulowania tłuszczu w dolnej części ciała – w przeciwieństwie do mężczyzn, którzy mają problem z nadmiarem tkanki tłuszczowej w górnej części ciała. U kobiet gromadzi się on na pośladkach, biodrach i nogach, zwłaszcza w górnej części, w wyniku działania estrogenu. Dlatego obszary te są uważane za problematyczne i trudne do wyszczuplenia i ujędrnienia.

Niemniej jednak trudność, jaką jest owiane schudnięcie z nóg, jest poniekąd mitem, ponieważ dzięki wielu pozytywnym zmianom w stylu życia, zaczynając od klasyki, czyli od zdrowej diety i ćwiczeń, dokładając do tego sprawdzone suplementy i ewentualnie zabiegi estetyczne można skutecznie schudnąć z nóg.

Jak schudnąć z nóg za pomocą ćwiczeń?

1. Przysiady

Przysiady to doskonałe ćwiczenie na wyszczuplenie nóg. Rozstaw stopy na szerokość barków i opuść ciało tak, jakbyś miała zamiar usiąść na krześle. Plecy powinny pozostać wyprostowane i jednocześnie mięśnie brzucha napięte.

2. Wykroki

Zrób krok do przodu jedną nogą i opuść ciało, aż kolano tylnej nogi prawie dotknie ziemi. Upewnij się, że przednie kolano znajduje się pod kątem prostym do kostki, a plecy są wyprostowane.

3. Podskoki/ podskoki z ugięciem nóg

Podskoki z wyprostowanymi nogami, czy podskoki z ugięciem nóg do przysiadu (dużo bardziej męczące ćwiczenie) zwiększają intensywności treningu i spalają większą ilości kalorii.

4. Unoszenie łydek

Unoszenie łydek najskuteczniej wzmacnia łydki i mięśnie podudzi. Po prostu unieś pięty z ziemi, nie odrywając palców (najlepiej na uniesieniu/ platformie) i wróć do pozycji wyjściowej.

5. Jazda na rowerze

Jazda na rowerze to świetny i przyjemny sposób na spalenie kalorii (cardio) i ujędrnienie nóg (trening siłowy). Nie zapomnij tylko o utrzymaniu dobrej postawę i aby pedałować z oporem – zbyt mały opór nie zapewni nogom wystarczającego treningu siłowego.

  • Jeśli chodzi o ćwiczenia, częstym błędem wśród kobiet, które chcą schudnąć, jest wykonywanie dużej ilości ćwiczeń biegowych i zapominanie o części mięśniowej, w obawie, że ich nogi nabiorą większej masy. Jednak zwiększenie masy mięśniowej jest jednym z najlepszych sposobów na utratę tkanki tłuszczowej, ponieważ mięśnie zużywają więcej kalorii.

Jak schudnąć z nóg za pomocą diety? Czy istnieje dieta cud?

Żadna konkretna dieta nie pomoże ci stracić tłuszczu z dolnej części ciała, ponieważ tłuszcz spalany jest równomiernie z całego ciała. Truizmem jest jednak to, że należy spalać więcej kalorii, niż się spożywa, więc najlepiej jest opracować plan żywieniowy, który jest zarówno zdrowy, jak i niskokaloryczny, jeśli chcesz schudnąć z nóg. Dlatego owoce i warzywa powinny zajmować ważne miejsce w Twojej diecie, ale także pokarmy bogate w białko. Oprócz tego pomocny jest błonnik ze względu na jego działanie sycące.

Suplementy spalające tłuszcz, które warto włączyć do diety

Chociaż nie ma diety cud, istnieją suplementy, które dają zadowalające wyniki, takie jak:

  • L-Tyrozyna
  • L-Karnityna
  • Synefryna
  • Kapsaicyna
  • Kofeina
  • Ekstrakt z zielonej herbaty

Zabiegi estetyczne na szybkie wyszczuplenie nóg

Chociaż oferowane przez nie wyniki coraz doskonalsze, jest to droga na skróty i nic nie zastąpi przestrzegania odpowiedniej diety i rutyny sportowej, które gwarantują utrzymanie wyników w długim okresie czasu.

Lipoliza iniekcyjna

Jest to innowacyjna technika rozpuszczania miejscowego tłuszczu w określonym obszarze ciała, który jest odporny na ćwiczenia i dietę. Zabieg jest nieinwazyjny.

Polega na wprowadzeniu roztworu na bazie dezoksycholanu sodu, substancji, która rozpuszcza komórki tłuszczowe, a następnie organizm naturalnie eliminuje je przez układ limfatyczny.  Rezultaty są stopniowe i zaczynają być zauważalne dwa lub trzy tygodnie po pierwszej sesji.

Radiofrekwencja

Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej w leczeniu wiotkości i cellulitu. Podczas radiofrekwencji, skóra jest głęboko podgrzewana, dzięki czemu uzyskuje się efekt ujędrnienia. Rozpuszczane są również złogi tłuszczowe. Wyniki są zwykle zauważalne po kilku sesjach.

Liposukcja

I wreszcie nadszedł czas na niezwykle popularną ostatnio liposukcję. Polega ona na nakłuwaniu ciała małymi kaniulami w celu odessania tłuszczu. Kaniule te wytwarzają rodzaj próżni, która wysysa komórki tłuszczowe bez uszkadzania tkanek. Zabieg wykonuje się na biodrach, udach, kolanach, kostkach i łydkach.

W ostatnich latach poczyniono ogromne postępy w tej technice i obecnie stosuje się bardzo cienkie kaniule, przez co tkanki nie ulegają najmniejszemu uszkodzeniu.


Podsumowując

Nie ma możliwości, aby w naturalny sposób schudnąć wyłącznie z nóg, ale dobra wiadomość jest taka, że połączenie ćwiczeń siłowo-aerobowych i diety, ze spalaczami tłuszczu przynosi naprawdę zadowalające rezultaty. Na odporny tłuszcz i miejscowe usuwanie tłuszczu polecane są zabiegi estetyczne.